A chaque pas

Jonatan Cerrada

 • Jonatan Cerrada (ur. 12 września 1985 w Liège) – belgijski piosenkarz, reprezentant Francji podczas 49. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2004 roku.

  Biografia

  Dzieciństwo, początki kariery

  Cerrada urodził się w Liège jako syn Hiszpanów: sekretarki Maríi Victorii Moreno i technika mechnicznego Valentína Cerrady. Wraz z czwórką rodzeństwa – Julien, Rafaëlem, Audrey i Rachel – wychował się w Ans. W wieku ośmiu lat zaczął śpiewać w Walońskiej Operze Królewskiej w Liège, gdzie śpiewał przez sześć lat.

  Kariera muzyczna

  W 2003 roku Cerrada wziął udział w pierwszej edycji programu A La Recherche De La Nouvelle Star (lokalnej wersji formatu Idol). Po finale talent show wydał swój debiutancki singiel „Je voulais te dire que je t'attends”, będący jego wersją piosenki z repertuaru Michela Jonasza.

  Pod koniec stycznia 2004 roku francuskie czasopismo France Dimanche poinformowało, że Cerrada został wybrany wewnętrznie przez nadawcę publicznego France 3 na reprezentanta Francji podczas 49. Konkursu Piosenki Eurowizji.

  W 2005 roku nagrał utwór „Mon Paradis”, która została wykorzystana we francuskojęzycznej wersji filmu Roboty.

  Na przełomie czerwca i lipca 2007 roku wcielił się w tytułową rolę francuskiego poety Arthura Rimbauda w musicalu komediowym pt. Rimbaud, napisanym na podstawie jego biografii przez Richarda Charesta i Arnauda Kerane'a.

  Dyskografia

  Albumy studyjne

  • Siempre 23 (2003)
  • La Preuve du contraire (2005)

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform