Immortal

Adema

 • Adema – amerykańska grupa numetalowa pochodząca z Bakersfield. Z tej miejscowości wywodzą się również takie zespoły jak Korn, Orgy czy Videodrone.

  Nazwa zespołu jest zaczerpnięta z terminologii medycznej: "Nazwa naszej kapeli to medyczne określenie. Adema oznacza opuchliznę, pęcznienie skóry, my tylko zmieniliśmy pisownię (właściwie athema)" – wyjaśnia Kris Kohls.

  Frontmanem zespołu jest Mark Chavez i to on wpadł na pomysł założenia kapeli. Oprócz niego w skład zespołu wchodzą byli muzycy Sexart, Juice i Videodrone. Skład zespołu uformował się pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Muzycy Ademy trafili do wytwórni Arista/BMG, gdzie z producentami Billem Apleberrym i Tobiasem Millerem nagrali swój debiutanckim album, zatytułowany po prostu "Adema". Debiutancką płytę kupiło ponad 661 tysięcy fanów bandu. Krytycy również dobrze wypowiadali się o płycie. Zespół został nawet okrzyknięty jako "największe objawienie hard rocka 2001 r."

  Adema gra nu metal z wpływami rocka.

  Obecnie zespół nagrał dużo nowych utworów m.in. z Kornem, Linkin Park, Disturbed, Puddle Of Mudd, a nawet przed mało znanymi u nas kapelami hip-hopowymi. W czasie, gdy muzycy Ademy stawiali pierwsze kroki jako nowy zespół, otrzymali duże wsparcie ze strony Jonathana Davisa i muzyków z KoRna – nie bez powodu Adema jest nazywana "rodziną Korna".
  W 2001 i 2002 byli jedną z gwiazd Ozzfestu.

  Pod koniec grudnia 2003 z zespołu odszedł gitarzysta Mike Ransom. Wcześniej odszedł wokalista Mark Chavez. Na początku 2004 kontrakt z zespołem zerwała wytwórnia Arista Records. Szefowie tej firmy byli rozczarowani kiepską sprzedażą albumu "Unstable", po który w Stanach Zjednoczonych sięgnęło na razie tylko nieco ponad 100 tysięcy osób.

  Obecnie grupa związała się z firmą Earache Records, dla której nagrywają choćby takie formacje, jak Morbid Angel, Deicide czy Mortiis. W 2005 roku wydali album "Planets"; w tym samym roku, w grudniu z zespołu odszedł wokalista Luke Caraciolli, po Luke'u przyszedł czas na wokalistę zespołu "Level" Bobby'ego Reevesa, który dołączył do zespołu wraz z gitarzystą zespołu Level Edem Farisem. Bobby i Ed grają w zespole od końca 2005 roku. 13 sierpnia 2009 roku do zespołu powrócili wokalista Mark Chavez oraz Mike Ransom.

  Dyskografia

  • Adema (2001)
  • Insomniac's Dream (2002)
  • Unstable (2003)
  • Planets (2005)
  • Kill the Headlights (21 sierpnia 2007)

  Single

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform