Leon Jackson

 • Leon Jackson (urodzony 30 grudnia 1988 w Whitburn (Szkocja))- zwycięzca czwartej edycji brytyjskiego "The X Factor". Jego debiutancki singiel - "When You Believe" - ukazał się w grudniu 2007, a debiutancki album - "Right Now" - w październiku 2008.

  Utwór "When You Believe" osiągnął szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Jego drugi singiel - "Don’t Call This Love" - ukazał się 12 października 2008 i dotarł na 3 miejsce listy przebojów na Wyspach.

  Biografia

  Wczesne lata

  Leon urodził się w Whitburn w Szkocji i mieszka tam ze swoją mamą - Wendy. Jackson mówił, że jedynie śpiewanie czyni go szczęśliwym. Jego idolem jest Michael Bublé. Przed osiągnięciem sukcesu w "The X Factor", Jackson planował studia na "Napier University".

  The X Factor

  15 grudnia 2007 roku Leon Jackson został ogłoszony zwycięzcą czwartej edycji programu The X Factor w Glasgow. W nagrodę otrzymał wart 1 milion funtów kontrakt z wytwórnią Syco Music/Sony BMG. W finale zaśpiewał razem z Kylie Minogue piosenkę "Better the Devil You Know". Jego zwycięstwo było określane jako "największe zaskoczenie w historii programów reality", gdyż startował on z pozycji outsidera.

  2008/2009

  W październiku 2008 roku ukazał się album Leona Jacksona - "Right Now" i od razu wskoczył na 4 miejsce zestawienia UK Top 40 Albums chart. Również dwa jego single znajdowały się w czołówce list przebojów na Wyspach Brytyjskich.

  Twórczość

  Albumy

  • Right Now (2008)

  Single

  • "When You Believe" (2007),
  • "Don't Call This Love" (2008)
  • "Creative" (2009)

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform