Get Your Hands Off My Woman

The Darkness

 • The Darkness (ang. ciemność) – brytyjska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hard rocka i heavy metalu. Powstała w 2000 roku w Lowestoft.

  Zespół składa się z Justina Hawkinsa (wokal, gitara), Dana Hawkinsa(wokal, gitara), Frankiego Poullaina (wokal, bas) i Eda Grahama (perkusja). W muzyce zespołu słychać wpływ takich rockowych gwiazd lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, jak: Queen, AC/DC, Def Leppard, Judas Priest, Thin Lizzy, T. Rex, Led Zeppelin oraz Van Halen. Od innych współczesnych zespołów rockowych, The Darkness odróżnia wysoki falset wokalisty Justina Hawkinsa.

  The Darkness została przedstawiona światu po debiutanckim albumie Permission to Land w 2003 roku. Album wspierany przez utwory takie jak "I Believe In A Thing Called Love", "Growing on Me", "Get Your Hands of My Woman" i "Love is Only a Felling" otrzymał certyfikat poczwórnej platyny w Wielkiej Brytanii poprzez sprzedaż 1 300 000 egzemplarzy. W 2004 roku zespół zdobył trzy Brit Awards za : Najlepszy brytyjski zespół, najlepszy brytyjski Act Rock i za najlepszy brytyjski album. Po szerokim koncertowaniu w 2005 roku od zespołu odszedł Frankie Poullain i został zastąpiony przez Richiego Edwardsa. Drugi album "One Way Ticket to Heel... and Back" został wydany w listopadzie 2005 roku. W 2006 r., z powodu uzależnienia od alkoholu i narkotyków, z zespołu odszedł frontman - Justin Hawkins. Nowym wokalistą został ówczesny basista grupy Richie Edwards, zaś gitarzystą basowym Toby McFarland. Pozostali członkowie stworzyli zespół Stone Gods. W 2008 roku Justin założył nowy zespół Hot Leg z Petem Rinaldi, Samuelem Stokesem i Darby Toddem. W 2009 roku Hot Leg wydał album "Red Light Fever" lecz album nie zaistniał wysoko na listach muzycznych. W grudniu 2010 roku Hot Leg i Stone Gods zakończyły swoją działalność W 2011 roku grupa wznowiła działalność w oryginalnym składzie Na 1 czerwca 2015 został zapowiedziany nowy album o nazwie "Last of our kind"

  Byli supportem Lady Gagi podczas europejskiej i afrykańskiej części jej trasy koncertowej The Born This Way Ball Tour w 2012r.

  Teledyski

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform