Marquess

 • Marquess – niemiecki zespół popowy powstały w 2006 roku, wykonujący głównie utwory hiszpańskojęzyczne.

  Wokalista Sascha Pierro, z pochodzenia Włoch, w roku 2003 startował w niemieckich eliminacjach konkursu Eurowizji z utworem Wenn Grenzen fallen. Jako producent pracował też ze szwajcarskim wokalistą Patrickiem Nuo. Z Nuo oraz Joaną Zimmer współpracował także Christian Fleps. Natomiast Marco Haggan ma na koncie produkcję utworów amerykańskiej wokalistki Marli Glen.

  Marquess jako zespół zadebiutował latem 2006 roku singlem El Temperamento. Piosenka promowała pierwszą płytę grupy, zatytułowaną "Marquess". Jednak prawdziwy sukces nadszedł wraz z singlem Vayamos Companeros, który podbił notowania w wielu krajach Europy. Latem 2007 roku ukazał się drugi album grupy - "Frenetica". 27 czerwca 2008 roku zespół wydał trzecią płytę "¡YA!".

  Ponadto zespół Marquess wykonuje także wiele innych piosenek np: "Lucía", "Pensar en positivo", "La discotéca" itp.

  O zespole

  Marquess pochodzi z Hanoweru. Wokalistą jest Sascha Pierro, pierwszą wokalistką która dołączyła do zespołu w 2011 roku była młoda latynoska Monica Biancini, gitarzysta to Dominick Decker; na gitarze basowej i keyboardzie gra Marco Heggen, a na keyboardzie – Christian Fleps. Monica Biancini gra również na gitarze. Wspólnie nagrali singiel Chapoteo.

  W sierpniu 2011 z zespołu odszedł, z powodów prywatnych, gitarzysta Marco Heggen.

  W styczniu 2012 zespół, w nowym składzie, wyruszył w trasę koncertową po Niemczech. Odwiedzą m. in. Dortmund, Bremę i Kolonię. Szczegóły trasy można znaleźć na oficjalnej stronie zespołu.

  Dyskografia

  Albumy

  • 2006: Marquess
  • 2007: Frenetica
  • 2008: ¡YA!
  • 2009: Compañía del sol
  • 2012: Bienvenido

  Występy grupy w Polsce

  Zespół Marquess wystąpił w Polsce dnia 28 października 2007 w programie Taniec z gwiazdami. Wykonał tam swoje przeboje: Vayamos compañeros i El temperamento.

  Kolejna wizyta w Polsce nastąpiła 17 listopada 2007 r., kiedy to Marquess wystąpił we wrocławskim klubie Halifax.

  Od 2008 roku jest częstym gościem teleturnieju Jaka to melodia, w którym wykonuje swoje największe przeboje, m.in. El temperamento, La histeria czy Vayamos compañeros.

  Wystąpił również 18 lipca 2008 r. na koncercie Hity na czasie w Płocku.

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform