Welcome Home

King Diamond

 • King Diamond - duńska grupa muzyczna powstała 1985 roku w Kopenhadze z inicjatywy instrumentalisty i wokalisty występującego pod pseudonimem King Diamond.

  Historia

  Zespół powstał w 1985 roku z inicjatywy wokalisty i instrumentalisty Kima Benedix Petersena znanego pod pseudonimem King Diamond.

  Jeszcze w 1985 roku ukazał się debiutancki singel pt. No Presents for Christmas, który poprzedził album Fatal Portrait wydany w 1986 roku. Wkrótce potem zespół opuścił Mikkey Dee, którego zastąpił Chris Whitemier. Jednakże Dee tego samego roku powrócił do zespołu.

  W 1989 roku ukazał się czwarty album King Diamond pt. Conspiracy oraz promujący go teledysk "Sleepless Nights". Po nagraniach Dee ostatecznie odszedł z zespołu. Muzyka zastąpił Snowy Shaw. Również w 1989 z zespołem zakończyli współpracę gitarzysta Pete Blakk i basista Hal Patino w związku z nadużywaniem narkotyków. Zastąpili ich odpowiednio Mike Wead oraz Sharlee D'Angelo. W 1990 roku ukazał się pierwszy album koncertowy pt. In Concert 1987: Abigail. Natomiast w 1992 roku została wydana kompilacja nagrań A Dangerous Meeting. Tego samego roku zespół Mercyful Fate wznowił działalność co opóźniło realizację kolejnego wydawnictwa King Diamond do 1995 roku.

  Dyskografia

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform