The End Complete

Obituary

 • Obituary – amerykańska grupa muzyczna wykonująca death metal, powstała na Florydzie 1984 roku pod nazwą Executioner, następnie zmienili nazwę na Xecutioner, aż w końcu na Obituary. Już jako Obituary skład grupy tworzyli: John Tardy, Allen West, Trevor Peres, David Tucker i Donald Tardy. Do 2009 roku zespół wydał osiem albumów studyjnych pozytywnie oceniane zarówno przez fanów jak i krytyków muzyznych.

  Zespół czterokrotnie odwiedzał Polskę: w 1992 dając koncert razem z Napalm Death oraz Dismember w katowickiej hali AWF-u oraz 3 lipca tegoż roku w poznańskiej Arenie, 12 listopada 1994 w Chorzowie wraz z Anathema i Solstice, 24 sierpnia 2006 w Warszawie z zespołami: Grave, Sinister i Catamenia oraz w 2008 roku - występując 8 stycznia w warszawskiej Proximie i 9 stycznia w krakowskim klubie Studio w towarzystwie szwedzkiego Avatar i niemieckiego zespołu Holy Moses.

  Historia

  Grupa powstała na Florydzie 1984 roku pod nazwą Executioner, następnie zmienili nazwę na Xecutioner, aż w końcu na Obituary.

  21 kwietnia 1992 roku został wydany trzeci album pt. The End Complete. 26 lipca 1994 roku ukazał się pierwszy minialbum Obituary pt. Don't Care. 6 września tego samego roku został wydany czwarty album pt. World Demise.

  22 kwietnia 1998 roku ukazał się pierwszy album koncertowy zespołu zatytułowany Dead. 23 stycznia 2001 roku ukazała się pierwsza kompilacja nagrań zespołu pt. Anthology. W 2003 roku zespół wznowił działalność. Wokalista John Tardy o nowym muzyku w zespole wypowiedział się następująco:

  28 sierpnia tego samego roku ukazał się siódmy album pt. Xecutioner's Return.

  Dyskografia

  Teledyski

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform