Killing Inside

Cavalera Conspiracy

 • Cavalera Conspiracy – grupa muzyczna powstała w 2007 z inicjatywy braci Maxa i Igora Cavalerów, odpowiednio gitarzysty i wokalisty oraz perkusisty, w przeszłości występujących wspólnie w zespole Sepultura.

  Historia

  Bracia Cavalera zaprosili do współpracy gitarzystę Marca Rizzo znanego z grupy Soulfly oraz basistę Joe Duplantiera znanego z grupy Gojira. W tym składzie zespół zarejestrował album zatytułowany Inflikted, z gościnnym udziałem basisty Rexa Browna oraz Ritchiego Cavalera, wydany 25 marca 2008 nakładem Roadrunner Records.

  Dnia 9 czerwca 2008 Cavalera Conspiracy wystąpił w warszawskim klubie "Stodoła". Oprócz utworów z nowej płyty, zespół zagrał także cztery utwory z repertuaru Sepultury, m.in. "Attitude", "Territory" oraz finalne "Roots Bloody Roots".

  W pierwszym kwartale 2011 ukazał się drugi album pt. Blunt Force Trauma. Zarówno przy pierwszej jak i przy drugiej płycie z grupą współpracował producent muzyczny Logan Mader.

  Do 2013 gitarzystą basowym koncertowym i sesyjnym grupy był Johny Chow, który skupił się na grze w zespole Stone Sour; jego następcą w grudniu 2013 został Nate Newton z formacji Converge.

  Dyskografia

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform