Buffalo Stance

Neneh Cherry

 • Neneh Cherry (ur. 10 marca 1964 w Sztokholmie) – wokalistka, raperka, DJ.

  Pasierbica słynnego trębacza Dona Cherry. Na początku lat 80. liderka kilku grup, w tym Rip, Rig & Panic. Debiutowała solowo w 1989 płytą Raw Like Sushi, z której pochodzą przeboje Buffalo Stance i Manchild. Trzy lata później wydała drugą płytę Homebrew, która nie cieszyła się dużą popularnością.

  W 1994 przypomniała o sobie przebojem "7 Seconds" (singel sprzedany w 3 milionach egzemplarzy, przez 17 tygodni na 1. miejscu we Francji), w duecie z afrykańskim wokalistą Youssou N'Dourem. Rok później odniosła kolejny sukces – 1. miejsce w Wielkiej Brytanii zajęła piosenka zaśpiewana w trio przez Cher, Chrissie Hynde i Neneh Cherry Love Can Build A Bridge. W 1996 wydała kolejny album, Man. Na płycie znalazł się hit Woman.

  Pod koniec 2004 wstąpiła do projektu cirKus, który dwa lata później wydał we Francji i Niemczech debiutancki album Laylow. W 2007 wraz ze swą wieloletnią przyjaciółką Andreą Oliver poprowadziła 6-odcinkowy program kulinarny Neneh and Andi Dish It Up dla brytyjskiej stacji BBC2.

  Dyskografia:

  Single

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform