Roswell 47

Hypocrisy

 • Hypocrisy - szwedzka grupa muzyczna wykonująca death metal. Powstała 1990 roku w Ludvika z inicjatywy Petera Tägtgrena, początkowo (do 1992 roku) występując pod nazwą Seditious. Do 2009 roku ukazało się jedenaście albumów grupy pozytywnie ocenianych zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych. Muzyka Hypocrisy z biegiem lat ewoluowała z tradycyjnego death metalu w stronę melodic death metalu. W tekstach początkowo nawiązywała do takich zagadnień jak satanizm i antychrześcijanizm, a następnie zjawiska paranormalne, przemoc czy uzależnienie.

  Historia

  Zespół powstała w 1990 roku w Ludvika z inicjatywy Petera Tägtgrena, początkowo (do 1992 roku) występując pod nazwą Seditious.

  W 1993 roku nakładem Relapse Records ukazał się pierwszy minialbum pt. Pleasure of Molestation. 12 października tego samego roku ukazał się drugi album zatytułowany Osculum Obscenum, promowany teledyskami do utworów "Pleasure Of Molestation" i "Inferior Devoties". Na płycie znalazły się m.in. ponownie zarejestrowane utwory pochodzące z minialbumu Pleasure of Molestation. Rok później został wydany drugi minialbum pt. Inferior Devoties. Była to pierwsza płyta nagrana bez udziału Broberga. W lipcu tego samego roku ukazał się trzeci album pt. The Fourth Dimension. Wydawnictwo została zarejestrowane na przełomie marca i kwietnia 1994 roku w sztokholmskim Park Studio.

  W 1996 roku ukazał się trzeci minialbum pt. Maximum Abduction. Na czteroutworowej płycie znalazła się m.in. interpretacja utworu "Strange Ways" z repertuaru amerykańskiej grupy rockowej Kiss. 13 lutego tego samego roku ukazał się czwarty album zatytułowany Abducted poprzedzony singlem Carved Up. Materiał został zarejestrowany pomiędzy marcem a październikiem 1995 roku w Abyss Studio. W ramach promocji wydawnictwa został zrealizowany teledysk do utworu "Roswell 47".

  19 marca 2002 roku ukazał się ósmy album zatytułowany Catch 22. Tego samego roku ukazał się czwarty minialbum Virus Radio. Perkusista Reidar "Horgh" Horghagen o nagraniach albumu Virus:

  Natomiast 27 listopada zespół wystąpił w warszawskiej Proximie, a dzień później we wrocławskim W-Z.

  Dyskografia

  Teledyski

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform