Noumenon And Phenomenon

Scar Symmetry

 • Scar Symmetry – zespół muzyczny powstały w Szwecji w 2004 roku, grający melodic death metal. Ich siedziba znajduje się w szwedzkim mieście Avesta, gdzie znajduje się studio nagraniowe Black Lounge Studios, będące własnością jednego z gitarzystów zespołu, Jonasa Kjellgrena.

  Scar Symmetry wykorzystuje w swoich piosenkach na przemian niski growl i czysty śpiew. 11 września 2008, zespół opuścił główny wokalista, Christian Älvestam. 7 października 2008 zespół ogłosił, że do składu dołączyli dwaj nowi wokaliści – Lars Palmqvist oraz Roberth Karlsson.

  Tematy poruszane w tekstach

  Teksty Scar Symmetry są często inspirowane wieloma źródłami zewnętrznymi, takimi jak literatura, mitologia, filozofia, religia, science fiction oraz fizyka kwantowa. Piosenki odnoszą się często to teorii spiskowych, konspiracji (sekretne rządy, Illuminati), niewidzialnej kontroli umysłów i nieuchronności zagłady ludzkości z jej własnej ręki (o czym traktuje szczególnie album Pitch Black Progress). Przekazują teorię wszechświata holograficznego (która zapewne zostanie jeszcze bardziej rozwinięta na ich najnowszym albumie, mającym się ukazać 20 czerwca 2008) - teorię, że zmysły nas tylko oszukują. Nawiązują również do psychologii: do mrocznych zakątków ludzkiej psychiki ("Chaosweaver"), myślenia osoby o osobowości schizoidalnej ("Dominion") dążenia do odmienności od ogółu ("Deviate from the Form"). Również tematy religijne nie są pomijane, jednak nie tyczą się one żadnej z wielkich światowych religii, w zamian koncentrując się na poszukiwaniu sensu poza nimi, wędrówkach dusz w zaświatach ("Eleventh Sphere"). Tematyka Sci-Fi osiąga swój szczyt w utworze Abstracted, który traktuje o uprowadzeniu człowieka przez kosmitów.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform