The Truth feat Freeway & Brother Ali

Jake One

 • Jake One, a właściwie Jacob Dutton - amerykański producent hip-hopowy pochodzący z Seattle.

  Biografia

  Dutton dorastał w Capitol Hill, następnie w wieku 15 lat przeprowadził się do północnego Seattle. Przygodę z muzyką rozpoczął od gry na keyboardzie Casio w 1992 roku.

  Jake One brał udział w produkcjach zespołu G-Unit oraz The Money Management Group. Jego pierwszy album pt. White Van Music został wydany 7 października, 2008 roku w Rhymesayers Entertainment z gościnnymi udziałami takich artystów jak Brother Ali, Young Buck, De La Soul, M.O.P., Freeway, MF DOOM, Slug, oraz Keak da Sneak.

  Jake wziął udział w produkcji ścieżki dźwiękowej do filmu Get Rich or Die Tryin' (utwór 50 Centa "I Don't Know Officer"), Szybcy i wściekli: Tokio Drift ("Jack Alter") oraz Gdzie jesteś, Amando?.

  W 2010 roku, Jake One wypuścił dwa albumy The Stimulus Package z Freeway'em i Patience z Truthlive'm.

  Wyprodukował także pełnometrażowy album Brother Ali'ego Mourning in America oraz Dreaming in Color w Rhymesayers Entertainment.

  Dyskografia

  • White Van Music (2008)
  • The Stimulus Package (oraz Freeway, 2010)
  • Patience (oraz Truthlive, 2010)

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform