No Smoke

Queensberry

 • Queensberry – niemiecki girlsband popowy założony w 2008 roku.

  Kariera

  Grupa uformowała się w trakcie siódmego sezonu niemieckiej wersji międzynarodowego programu Popstars - Just 4 Girls. Wcześniejsze edycje programu wylansowały m.in. No Angels, Monrose w Niemczech, Girls Aloud w Wielkiej Brytanii czy Matta Pokorę we Francji. Zespół tworzą cztery wokalistki: Leonore 'Leo' Bartsch, Gabriella 'Gabby' De Almeida Rinne, Antonella 'Anto' Trapani oraz Victoria 'Vicky' Ulbrich. Leo brała już udział w "Popstars" dwa lata wcześniej i była ostatnią kandydatką, która nie została wzięta do finału, podczas którego został skompletowany Monrose. . W 2010 roku zespół postanowiły opuścić Antonella i Victoria a na ich miejscu pojawiły się Ronja Hilbig i Selina Herrero.

  Debiutancki album grupy, zatytułowany Volume I, został wydany 12 grudnia 2008 roku w niemieckojęzycznej Europie, a poprzedziło go wydanie promocyjnego singla - coveru piosenki "No Smoke" kanadyjskiej wokalistki Evy Avili, zwyciężczyni jednej z kanadyjskich edycji programu Idol. Pierwszy singel z albumu został wydany 20 lutego 2009 roku, a teledysk do utworu został wyemitowany 31 stycznia na kanale VIVA. W lutym 2009 roku grupa grała jako support zespołu The Pussycat Dolls w wybranych krajach Europy.

  Od 2010 roku zespół jest częstym gościem popularnego teleturnieju "Jaka to melodia?", w którym wykonuje swoje największe przeboje.

  Dyskografia

  Single

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform