What About Us

ATB

 • André Tanneberger, pseudonim ATB (ur. 26 lutego 1973 we Freibergu) – niemiecki didżej, muzyk i producent muzyczny tworzący muzykę elektroniczną.

  Biografia

  W 1984 roku jego rodzina wyemigrowała z ówczesnego NRD do Niemiec Zachodnich (RFN). Andrè produkował muzykę od wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Był założycielem i producentem projektu Sequential One, w skład którego oprócz jego samego wchodzili również: holenderski DJ i producent Woody van Eyden, DJ Spacekid (Ulrich Poppelbaum) oraz belgijska modelka i wokalistka, Morpha. Przełom w jego karierze nastąpił wraz z nagraniem "9 PM (Till I Come)", już pod pseudonimem ATB. Przy remiksach swoich utworów często używa pseudonimu artystycznego AT&B, A&T oraz A&TB.

  ATB był także członkiem zespołu Trance Allstars, wspólnie z sześcioma innymi DJami, takimi jak: Sunbeam, Talla 2XLC, Taucher, Schiller i DJ Mellow D.

  ATB ma na swoim koncie wiele sukcesów. Można do nich przede wszystkim zaliczyć występy na całym świecie – zarówno w mniejszych klubach, jak i na różnych festiwalach. Jego produkcje grają wszystkie większe rozgłośnie radiowe w Europie. W 2005 roku zajął 9. miejsce na liście DJmag Top 100 DJs magazynu DJmag.

  W 2005 roku odwiedził halę Arena w Poznaniu oraz festiwal Dance Lake Event w Bytowie. W roku 2006 zagrał już w Silver Clubie w Bielsku-Białej, w Poznaniu oraz podczas festiwalu Soundtropolis w Podzamczu. André zaprezentował swoje umiejętności także na imprezie Sensation White we Wrocławiu, która odbyła się 28 października 2006, także 28 lipca na Beach Party w Gdyni 2007 roku. Pojawił się również 25 kwietnia 2008 roku w klubie Space w Warszawie, w klubie Discoplex A4 w Pietnej 6 czerwca 2008 roku oraz na festiwalu Global Gathering w Poznaniu dzień później. 24 lipca (piątek) 2009 gościł na Sunrise Festival w Kołobrzegu. Był także gościem juwenaliów 2010 roku w Legnicy.

  W roku 2007 wraz z Heather Novą stworzył piosenkę "Renegade". Znalazła się ona w albumie Trilogy, który wcześniej miał mieć nazwę "Justify" pochodzącą od nazwy pierwszego utworu na płycie. Jednym z hitów lata 2007 stał się drugi singel z tej płyty: Feel Alive. 1 maja 2009 roku ukazał się album Future Memories, który był promowany singlami What About Us/LA Nights oraz Behind nagrany wraz z włoską grupą muzyczną Flanders.

  2 lipca 2010 roku swoją premierę miała najnowsza dwupłytowa składanka ATB - Sunset Beach DJ Session, która była promowana najnowszym singlem Could You Believe. 2 lata po premierze albumu Future Memories do sprzedaży trafił album ATB, zatytułowany Distant Earth.

  24 stycznia 2014 został wydany 10 album studyjny ATB pt. Contact. Na albumie ATB zaprezentował 26 nowych kompozycji. Pierwszym singlem promującym Contact jest utwór Face To Face, w którym wokalnie udzielił się Stanfour.

  Dyskografia

  Single

  Remiksy

  ATB in Concert

  ATB in Concert to impreza, odbywająca się w Polsce, na której ATB prezentuje swoje umiejętności w zakresie miksowania muzyki.

  Kolejne edycje tego wydarzenia:

  • Pierwszy raz koncert odbył się 16 kwietnia 2005 roku w Hali Arena w Poznaniu. Zagrali na nim m.in. najbliżsi przyjaciele ATB, czyli Alex M.O.R.P.H. oraz Woody van Eyden.
  • ATB in Concert 2 odbył się w tym samym miejscu 10 czerwca 2006 roku. U boku artysty zagrali wtedy gościnnie m.in. Mark Norman i Ronski Speed.
  • Trzecia edycja imprezy miała odbyć się 9 czerwca 2007 roku, ale ze względu na plany promocyjne artysty związane z wydaniem nowej płyty agencja MSM Events musiała przenieść jej termin na 24 listopada 2007. Obok André wystąpili: Neevald, Sebastian Sand oraz Super8 & Tab.
  • ATB in Concert 4 odbył się 28 listopada 2009 w poznańskiej Hali Arena[20].
  • ATB in Concert 5 odbył się 2 maja 2011 w poznańskiej Hali Arena[21].

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform