Bible Black

Heaven & Hell

 • Heaven and Hell – brytyjski projekt muzyczny stworzony przez gitarzystę Tony'ego Iommiego i basistę Geezera Butlera – muzyków Black Sabbath oraz Ronniego Jamesa Dio i Vinny'ego Appice'a - byłych muzyków tegoż zespołu. Projekt uzyskał "oficjalne błogosławieństwo" Ozzy'ego Osbourne'a. Początkowo w zespole miał także grać Bill Ward, oryginalny perkusista Black Sabbath, jednak stwierdził, że może nagrywać w studiu, ale w trasę nie pojedzie. Wtedy posadę perkusisty przyjął Vinny Appice.

  Dio i Appice już wcześniej współpracowali z Black Sabbath. Nagrali z zespołem albumy Mob Rules oraz Dehumanizer. Dio brał również udział w powstaniu płyty Heaven and Hell (stąd zresztą nazwa projektu). Przez Heaven and Hell zostały nagrane tam trzy kompozycje premierowe. Zespół ruszył w światowe tournée. W 2009 roku ukazał się pierwszy i jedyny album zespołu pt. The Devil You Know.

  16 maja 2010 roku zmarł wokalista zespołu Ronnie James Dio.

  Dyskografia

  Albumy koncertowe

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform