Juggernauts

Enter Shikari

 • Enter Shikari – logotyp z użyciem liter alfabetu greckiego na zasadzie ich wizualnego podobieństwa do znaków łacińskich: ΣΠTΣR SHΦKΔRΦ – angielska grupa grająca post hardcore z elementami trance.

  Historia

  Zespół powstał w 2003 roku w St Albans (Hrabstwo Hertfordshire) skąd pochodzą wszyscy czterej członkowie. Wcześniej grupa nosiła nazwę Hybryd. Nazwa zespołu wzięła się od imienia łodzi krewnego jednego z członków - "Shikari" (shikari - łowca). Ich debiutancki album "Take to the Skies" został wydany 19 marca 2007 roku i niemalże od razu wspiął się na 4 miejsce w oficjalnej brytyjskiej liście najlepszych albumów. 1 sierpnia 2013 roku w Polsce zespół zagrał koncert na Przystanku Woodstock.

  Ambush Reality

  Niezależna wytwórnia płytowa założona w lipcu 2006 roku, wydająca obecnie tylko muzykę Enter Shikari. Formalnie należy do członków zespołu i ich przyjaciół. Od 8 grudnia 2010 Enter Shikari nie jest już dystrybuowany przez Warner i w dystrybucji zdany całkowicie Ambush Reality.

  Skład zespołu

  • Roughton "Rou" Reynolds - wokal, instrumenty klawiszowe,
  • Liam "Rory" Clewlow - gitara, dodatkowe wokale
  • Chris Batten - gitara basowa, dodatkowe wokale
  • Rob Rolfe - perkusja

  Dyskografia

  Kompilacje

  EPki

  Sprzedawane podczas koncertów i via internet, przed wydaniem "Take to the Skies"

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform