Anything But Love

Daniel Schuhmacher

 • Daniel Schuhmacher – niemiecki wokalista ur. 19 kwietnia 1987 w Pfullendorf. Zwycięzca 6 sezonu programu Deutschland Sucht den Superstar – niemiecki odpowiednik polskiego programu "Idol".

  Kariera

  Kariera Daniela rozpoczęła się wraz ze zwycięstwem DSDS w 2009 roku. W dniu 15 maja 2009 r. ukazał się jego debiut z pierwszym singlem "Anything But Love" . Premiera odbyła się w finale "Deutschland sucht den Superstar" 9 maja. Singiel bezpośrednio znalazł się na szczytach list przebojów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Debiutancki singiel zdobył status złotego i według Media Control jest najszybciej sprzedającą się piosenką w 2009 roku. W czerwcu 2009 roku ukazał się pierwszy album Daniela "The Album". który również osiągnął status złotej płyty w Niemczech i Austrii. Płyta została skomponowana przez Dietera Bohlena i zawiera utwory w stylu r'n'b. Drugi singiel "Honestly" – pochodzący z drugiego albumu "Nothing To Lose" pojawił się 27.11.2009 roku, którego producentem jest Alex Christensen. Producent jest odpowiedzialny za sukces U-96, ATC, Tom Jones, Paul Anka itp. Dostosował 22-letniemu piosenkarzowi doskonale uformowany numer pop w średnim tempie dla ciała. Na przełomie listopada i grudnia 2009 r.Daniel wyruszył w tourne po Niemczech, gdzie prezentował swoje umiejętności wokalne. Wystąpił w następujących miastach: Augsburg, Pfullendorf, München, Hamburg, Berlin, Essen, Hamm und Neu-Isenburg. W mieście Köln 20.02.2010 roku odbył się koncert finałowy, gdzie zostało nakręcone video do trzeciego singla wokalisty – "If It's Love".Album "Nothing To Lose" zawiera piosenki w up-tempo, które napisali Florian Prengel i Boris Schmidt oraz ballady "A Million Miles Away" ( przez szwedzki Per Ekklund). Singiel został wyprodukowany przez Thorsten'a Brötzmann'a (No Angels, Christina Stürmer itp..) został wydany 26.03.2010r. Drugiego grudnia Daniel wydał swój piąty singiel - On A New Wave - promujący trzeci album artysty, premiera teledysku do OANW przypadła na 23 grudnia. 16 sierpnia 2013 roku w sieci ukazał się kolejny singiel zatytułowany "Rolling Stone", jak sam artysta określa, utwór ten jest początkiem jego nowej kariery. Trzecim singlem zapowiadającym nową płytę jest "Gold" wraz z jego premierą 25. października swojej premiery doczekał się także trzeci album Daniela pt. "Diversity".

  Nagrody i nominacje

  Daniel otrzymał podwójną nominację do nagrody Echo w następujących kategoriach "Bestes Video National' (Najlepszy teledysk) oraz "Best Newcomer" (Najlepszy Debiut). Daniel zdobył nagrodę publiczności na popularnym Viva Comet 21.05.2010 w kategorii "Bester Durchstarter" pomimo silnej konkurencji takiej jak Lena Meyer-Landruth i Unheilig, głosowanie odbywało się telefonicznie.Dnia 12 grudnia 2010 roku Daniel Schuhmacher otrzymał nagrodę poprzez głosowanie online w CMA Awards w kategorii "Bester Sänger National" i "Bestes Album National" W kategorii "Bester Video National" o 0,5% głosów otarł się o pierwsze miejsce – zajął miejsce drugie.

  Dyskografia

  Single

  Ciekawostki

  • Zanim Daniel zdecydował się na casting do programu Deutschland Sucht Den Superstar zdobywał wykształcenie jako menedżer przemysłowy.Nie brał nigdy lekcji śpiewu, nie grał w żadnym zespole, śpiewa swoim naturalnym głosem. W Niemczech jest ceniony za to, że potrafi na żywo wykonać swoje piosenki.
  • 25 października polskie radio "TOP80" zagrało aż trzy utwory Daniela: "Take Me To The Clouds" (The Album), "Honestly" (Nothing To Lose) oraz "GOLD" (Diversity).

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform