Terra Naomi

 • Terra Naomi (ur. 23 czerwca 1979) - amerykańska piosenkarka alternatywnego rocka i muzyki pop. Sławę przyniósł jej zamieszczony w serwisie Youtube utwór "Say It's Possible". Urodzona w stanie Nowy Jork, aktualnie mieszka w Los Angeles. Pisze teksty, śpiewa, gra na gitarze oraz pianinie.

  Biografia

  Terra Naomi urodziła się w mieście Saratoga Springs, w stanie Nowy Jork i przez pierwsze kilka lat swojego życia dorastała na farmie. Następnie wraz z rodziną przeprowadzili się do Cleveland w Ohio, gdzie mieszkali przez sześć lat zanim ostatecznie przenieśli się do Nowego Jorku, skąd pochodzi jej ojciec, z zawodu chirurg plastyczny. Jej matka jest pracownikiem socjalnym. Terra Naomi ma starszego brata oraz młodszą siostrę.

  Klasyczne początki

  Naomi studiowała klasyczne pianino oraz dźwięk uczęszczając na warsztaty w Interlochen Performing Arts Camp w Michigan oraz Belvoir Terrace Fine & Performing Arts Camp dla dziewcząt w Lenox, Massachusetts. Nauczyciele przekonali ją, by starała się o zdobycie tytułu magistra w operze Uniwersytetu Michigan. W tym samym czasie Naomi również brała udział w projekcie teatralnym Opery Aspen.

  Dyskografia

  Albumy

  • Terra Naomi (2002)
  • Virtually (2006)
  • Under the Influence (2007)
  • To Know I'm OK (2011)

  Inne występy

  Te piosenki ukazały się na albumach, które nie były nagraniami studyjnymi wydanymi przez Naomi.

  Nagrody i nominacje

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform