Kristinia DeBarge

 • Kristinia DeBarge - (ur. 8 marca 1990) jest amerykańską piosenkarką pop i R&B. Jej ojciec, James DeBarge, był członkiem oraz założycielem grupy grającej R&B, DeBarge w 1980 r.

  Dzieciństwo

  Jej ojciec jest pochodzenia afroamerykańskiego, a jej matka pochodzi z Portoryko. DeBarge śpiew rozpoczęła, gdy miała 3 lata. Mając 12 lat, jej ojciec zabrał ją do studia nagrań. Pracowali tam aż do 4 nad ranem nad nagraniem duetu. W wieku 13 lat była po raz pierwszy wprowadzona do narodu. Latem 2003 roku była zawodniczką na American Idol spinoff, American Juniors. DeBarge robiła postępy w rundzie dwudziestu docierając do półfinału konkursu. Brała udział w pierwszej grupie dziesięciu półfinalistów i zaśpiewała piosenkę "Reflection" z filmu Disneya Mulan. Jednak nie była jednym z pięciu do postępu z tej grupy do końcowej dziesiątki.

  Mając 14 lat, DeBarge została wprowadzona do Kenneth "Babyface" Edmonds. Pracowała z nią pięć lat, a na dzień przed jej 19-stymi urodzinami, podpisała do nowego podziału Island Def Jam Records założony przez Edmonds i Jeff Burroughs nazwie Sodapop Muzyka. Dorastała w Pasadena w Kalifornii i uczęszczała do South Pasadena Highschool.

  Kariera

  Pierwszy jej utwór DeBarge to "Goodbye". Utwór ten zawiera próbki z przeboju grupy Steam z 1969 – "Na Na Hey Hey Kiss Him Goodbye". W grudniu 2009 roku DeBarge potwierdziła poprzez Twitter, że była w studiu nagraniowym i od grudnia 2009 pisze i nagrywa nowe piosenki na swój drugi album, który został wydany w połowie 2010 roku. DeBarge również chce, aby nowa płyta była podobna do debiutanckiego albumu z tym, że w kierunku bardziej dance-pop. Utwór "Bulletproof" wyciekł w środę 9 czerwca i nie wiadomo, czy będzie pierwszym singlem. Inny utwór, "Better by Myself", wyciekł w piątek 18 czerwca. Jej nowy album ukazał się w październiku 2010 roku, a pierwszy singel miał premierę pod koniec sierpnia.

  Dyskografia

  • 2009: Exposed

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform