Eva Simons

 • Eva Simons (ur. 27 kwietnia 1984 w Amsterdamie) – holenderska piosenkarka. Po raz pierwszy usłyszano o niej po wygranej w programie Popstars w 2004 jako członkini krótko istniejącego zespołu Raffish. W 2009, wraz z wydaniem singla "Silly Boy", rozpoczęła karierę solową.

  1984-2008: życie i początki kariery

  Simons dorastała w rodzinie o tradycjach muzycznych. Jej ojciec był pianistą, ojczym trębaczem, a matka wokalistką. Od dziecka grała na pianinie oraz komponowała. Jest absolwentką Conservatorium van Amsterdam.

  Eva była w składzie girlsbandu Raffish. Razem z czterema innymi członkiniami zespołu podbiła Holandię hitem "Plaything". Wydały płytę How raffish are you?. Grupa rozpadła się w 2006 roku.

  W 2009 była wokalistką w holenderskich edycjach X Factor i Tańca z gwiazdami

  2009-obecnie

  W maju 2009, gdy utwór "Silly Boy" pojawił się w internecie, Eva stała się znana wśród internautów. Wkrótce zanotowano ponad 10 milionów odtworzeń. Początkowo podejrzewano, iż piosenka była dziełem Rihanny, bądź Lady Gagi. Dopiero potem podano do wiadomości, że wykonawcą jest sama Simons. Jak przyznaje, była zachwycona, że porównywano ją do artystek tak wielkiego formatu.

  "Silly Boy" został później wypromowany jako debiutancki singiel Evy. We wrześniu i październiku 2009 dotarł na listy Top 20 w Brazylii i Holandii, jednak nie odniósł takiego sukcesu w innych krajach. Niedługo potem pojawił się utwór "Don't Stop the Beat" nagrany wspólnie z Chrisem Brownem. Pojawiły się plotki, iż jest to drugi singiel płyty Simons, jednak ona sama temu później zaprzeczyła.

  W maju 2010 Jessica Sutta z The Pussycat Dolls potwierdziła, że pracuje z Evą nad nową piosenką. Simons później zdradziła, że jej drugi singiel będzie zatytułowany "Look But Don't Touch". Kolejny singiel "Take Over Control" także mógł się pojawić, jednak został został przypisany Afrojackowi, przy którego współpracy utwór powstał.

  Debiutancki album Evy Rockstar wciąż czeka na wydanie. Swój wkład w produkcje płyty mają między innymi Afrojack i Kizzo.

  Artystka posiadała swoją stronę w sieci, jednak pod koniec 2010 witryna w niewyjaśniony sposób zniknęła z internetu.

  W dniu 20 marca 2012 roku premierę miał kolejny singiel pod tytułem I Don`t Like You.

  Teledyski

  • "Silly Boy" (2009)
  • "Take Over Control" ft. Afrojack (2010)
  • "I Don't Like You" (2012)
  • "This is love" ft. will.i.am (2012)
  • "Renegade" (2012)

  Eva epizodycznie wystąpiła także w teledysku grupy Far East Movement do utworu "Live My Life (Party Rock Remix)".

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform