Thomas Bangalter

 • Thomas Bangalter (ur. 3 stycznia 1975) – założyciel zespołu Daft Punk wraz z Guy-Manuel de Homem-Christo. Syn Daniela Vangarde który robił i był producentem muzyki na pograniczu disco, do tej pory produkuje muzykę. Thomas odziedziczył po ojcu pasję do muzyki i sam zaczął ją tworzyć.

  Na początku lat 90. tworzy wraz z Guy-Manuel-em de Homem-Christo zespół Daft Punk. Jako zespół zyskali największą sławę w Europie i Japonii. Są jednymi z niewielu muzyków, którzy propagują gatunek french house.

  W 1995 r. zakłada własną wytwórnie muzyczną Roulé przez którą sam wydaje własne nagrania, jak i wydaje innych wykonawców: Dj Falcon, Romanthony, Stardust, Alan Braxe, Roy Davis Jr. W 1995 r. wydaje pierwszą swoją produkcję solową Trax On Da Rocks

  W 1998 r. przy współpracy z Alanem Braxe i wokalistą Benjaminem Diamondem tworzą projekt Stardust, który w 1998 roku wydał singel "Music Sounds Better With You". Nagranie to stało się hitem 1998 roku.

  Thomas podjął współpracę z DJ-em Falconem pod nazwą Together, efektem ich pracy to parę singli, między innymi.: "So Much Love To Give" i "Together".

  Thomas ma dwóch synów, Tarrajaya (ur. 22 stycznia 2002) i Roxana (ur. 2 czerwca 2008) z francuską aktorką Élodie Bouchez.

  W 2002 r. nagrał płytę na potrzeby filmu "Irreversible" (tłum. Nieodwracalne).

  Dyskografia

  Albumy

  • Irréversible (Original Soundtrack)

  Single

  • Trax On Da Rocks (1995)
  • Spinal Scratch (1996)
  • Trax On Da Rocks Vol 2 (1998)
  • Outrage (2003)

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform