Where You Are

Jay Sean

 • Jay Sean właściwie Kamaljit Singh Jhooti (ur. 26 marca 1981 w Londynie) – brytyjsko-azjatycki piosenkarz, autor tekstów piosenek muzyki pop i r'n'b, a także beatbokser. Dotychczas wydał trzy albumy studyjne oraz wiele singli. Najpopularniejszym jest "Down" w duecie z Lil Wayne.

  Dzieciństwo

  Urodził się w miejscowości Southall, która sąsiaduje z Londynem. Jego rodzice wyemigrowali do Jhelum (obecny Pakistan), następnie do Indii, aż w końcu powrócili do Wielkiej Brytanii. Jay ukończył Sir George Monoux College, a potem zapisał się do Queen Mary University na kierunek medyczny, lecz porzucił studia na rzecz muzyki.

  Kariera

  2003-2006: Me Against Myself

  W 2003 roku Jay Sean wraz z Juggy D oraz Rishi Rich zadebiutowali utworem "Dance with You (Nachna Tere Naal)". Utwór dotarł do pierwszej dwudziestki notowania brytyjskiego, co spowodowało wydanie debiutanckiego albumu Me Against Myself oraz kolejnych utworów: "Eyes On You" i "Stolen". W 2005 roku wystąpił w bollywoodzkiej produkcji "Kyaa Kool Hai Hum". W lutym 2006 opuścił swoją dotychczasową wytwórnię płytową Virgin Records.

  2007-2008: My Own Way

  Po rozstaniu się z wytwórnią Jay powrócił z nowym singlem zatytułowanym "Ride It" pod koniec 2007 roku. Piosenka znalazła się na drugim albumie artysty pod tytułem "My Own Way". Był to pierwszy album wyprodukowany przez jego własną wytwórnię płytową Jayded oraz 2Point9 Records. W 2008 roku wydano kolejne single takie jak: "Maybe", "Stay" oraz "Tonight". Ten ostatni znalazł się na reedycji albumu "My Own Way: The Deluxe Edition".

  2009: All or Nothing

  Jay Sean w 2008 roku nawiązał współpracę z amerykańską wytwórnią płytową Cash Money Records. Jego trzeci album zatytułowany "All or Nothing" ukazał się 23 listopada 2009 roku. Krążek zadebiutował na 37. miejscu amerykańskiej listy Billboard oraz na 62. miejscu brytyjskiej listy albumów. Pierwszym singlem jest "Down" w duecie z Lil Wayne. Piosenka ta dotarła do pierwszego miejsca amerykańskiej listy przebojów Billboard i zajęła czołowe miejsca w Australii, Kanadzie oraz wielu europejskich list przebojów. W listopadzie 2009 wydano kolejny singel zatytułowany "Do You Remember" w duecie z Sean Paul oraz Lil Jon. Piosenkarz rozpoczął współpracę z Justin Timberlake oraz Esmee Denters nad wspólnym singlem. W 2009 wystąpił w koncercie charytatywnym z takimi gwiazdami jak Justin Timberlake, Alicia Keys czy Taylor Swift. Zebrano około 9 milionów dolarów.

  Dyskografia

  Albumy

  • 2004: Me Against Myself
  • 2008: My Own Way
  • 2009: All or Nothing
  • 2011: The Mistress

  Reedycje

  • 2009: My Own Way: The Deluxe Edition

  Albumy koncertowe

  • 2008: Jay Sean – iTunes Live: London Festival '08

  Współpraca z Antonia

  • 2014: Antonia (Antonia Iacobescu) feat. Jay Sean – Wild Horses

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform