Break My Heart Slowly

Nicky Wire

 • Nicky Wire, właściwie Nicholas Allen Jones – muzyk, twórca tekstów i basista grupy muzycznej Manic Street Preachers.

  Biografia

  Nickolas Allen Jones urodził się 20 stycznia 1969 roku w Tredegar, Walia. W Oakdale Comprehensive School poznał Jamesa Deana Bradfielda, Seana Moore'a i Richiego Jamesa. Nicky był doskonałym piłkarzem. W wieku 14 lat został kapitanem narodowej drużyny uczniów. Arsenal Londyn zaproponował mu treningi w swojej szkółce. Niestety nigdy nie został zawodowym piłkarzem z powodu problemów z kolanami oraz plecami. Nicky Wire studiował nauki polityczne na Uniwersytecie w Swansea.

  W pierwszym składzie Manic Street Preachers był gitarzystą rytmicznym. Sytuacja zmieniła się po odejściu z zespołu Flickera. Nicky przejął obowiązki basisty i do dziś je pełni. Nicky był współtwórcą tekstów na trzech pierwszych płytach Manics. Od czasu zaginięcia Richiego Edwardsa sam pisze wszystkie teksty.

  Wire gra na Gibsonie Thunderbird, Rickenbackerze, Fenderze Jazz.

  Znakiem rozpoznawczym Nickiego jest noszenie podczas koncertów sukienek. Znany jest również z tego, że nie boi się powiedzieć tego co myśli. W wolnym czasie oddaje się swojej ulubionej czynności domowej, odkurzaniu. Nicky jest wielkim fanem rugby. Kibicuje drużynie narodowej oraz Warrington Wolves Rugby League Club, którzy są nazywani przez swoich fanów " Wire".

  Nicky Wire jest młodszym bratem poety i autora sztuk Patricka Jonesa.

  Kariera solowa

  W grudniu 2005 roku można było ściągnąć ze strony Manics, dostępną tylko przez jeden dzień pierwszą solową piosenkę Nicka pt. " I Killed the Zeitgeist", która miała jak się później okazało taki sam tytuł jak jego debiutancki album . Premiera krążka miała miejsce 25 września 2006 roku. Pierwszy singiel z tej płyty ukazał się w 18 września i była nim piosenka "Break My Heart Slowly".

  Życie prywatne

  We wrześniu 1993 poślubił swoją młodzieńczą miłość, Rachel. Ze względu na miesiąc miodowy musiał opuścić odcinek Top of The Pops, w którym Manics występowali. Zastąpił go tylko na ten jeden występ mężczyzna podobnej budowy, który miał na sobie maskę Myszki Miki. Mieszka razem z żoną, córką Clarą oraz synkiem Stanleyem w Newport.

  Dyskografia

  • I Killed the Zeitgeist (Wrzesień 25, 2006) - #130 UK

  Single

  • "I Killed the Zeitgeist" ( dostępna tylko przez jeden dzień na oficjalnej stronie Manic Street Preachers, Grudzień 25, 2005)
  • "Daydreamer Eyes" ( Czerwiec 2006)
  • "The Shining Path" (dostępna jedynie na iTunes, July 17, 2006)
  • "Break My Heart Slowly" (18 września, 2006) - #74 UK

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform