Barbra Streisand

 • Barbra Joan Streisand (ur. 24 kwietnia 1942 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka i aktorka pochodzenia żydowskiego, reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa.

  Należy do grupy wokalistek, które odniosły największy sukces w historii współczesnej muzyki rozrywkowej, zarówno pod względem sprzedaży płyt, jak i uznania krytyki. Streisand sprzedała dotychczas ponad 140 milionów egzemplarzy swoich płyt. Plasuje się ją na 4. miejscu rankingu artystów posiadających najwięcej albumów numer 1 w historii zestawienia. Należy także do wąskiego grona wykonawców, którym udaje się umieścić album na 1. miejscu listy sprzedaży Billboard 200 przez kolejnych pięć dekad (jej ostatni numer 1 to Love Is the Answer z 2009 roku).

  Kariera

  Barbara Streisand urodziła się w nowojorskim Brooklynie jako córka nauczyciela gramatyki Emanuela Streisanda i szkolnej sekretarki Diany Idy Rosen. Piętnaście miesięcy po narodzinach Barbary Emanuel zmarł na skutek krwotoku śródmózgowego, a rodzina pogrążyła się niemal w ubóstwie.

  Lata 60.

  Jej pierwszy telewizyjny występ miał miejsce w programie The Tonight Show w 1961 roku, gdzie zaśpiewała „A Sleepin’ Bee”. W 1962 roku wystąpiła jako Miss Marmelstein w broadwayowskim przedstawieniu I Can Get It for You Wholesale i podpisała kontrakt z Columbia Records. Jej debiutancki album, The Barbra Streisand Album, wydany w 1963, zdobył dwie nagrody Grammy i status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych.

  W 1965 roku powstało pierwsze muzyczne widowisko telewizyjne piosenkarki, zatytułowane My Name Is Barbra. Okazało się wielkim sukcesem, otrzymując pozytywne recenzje i nagrody Emmy W wieku zaledwie 27 lat Streisand miała już na swoim koncie wszystkie najważniejsze nagrody przemysłu filmowego i muzycznego: Grammy, Oscara, Złoty Glob i Emmy. Muzyczny dorobek lat 60. artystka podsumowała swoją pierwszą składanką, Barbra Streisand's Greatest Hits, która zdobyła w USA certyfikat podwójnej platyny.

  Lata 70.

  Lata 70. Barbra Streisand rozpoczęła rolą w filmie zatytułowanym W pogodny dzień zobaczysz przeszłość, jeszcze tego samego roku występując w filmie Puchacz i Kotka, który stał się dużym hitem. W 1971 roku powróciła albumem Stoney End, który dotarł do miejsca 10. amerykańskiego rankingu sprzedaży, będąc jednocześnie jej pierwszym albumem w top 10 od pięciu lat. Album zdobył status platynowego, a tytułowa piosenka podbiła listy przebojów. Wydana pół roku później płyta Barbra Joan Streisand również cieszyła się powodzeniem. W roku 1972 do kin trafiła komedia No i co, doktorku?, w której Streisand zagrała główną rolę. Film przyniósł dochód w wysokości 66 milionów dolarów i okazał się jedną z najbardziej kasowych produkcji roku. Kolejny film jednak, podszyty licznymi przekazami feministycznymi Jak się zabawić?, okazał się jedną z największych klęsk filmowych na polu komercyjnym, mimo zdobytych pozytywnych recenzji co do jej gry aktorskiej. W 1973 roku wyemitowano piąte widowisko telewizyjne z udziałem Barbry, w którym wykonywała swoje przeboje oraz inne znane utwory do akompaniamentu egzotycznych i nietypowych instrumentów. Nagrania pochodzące z produkcji zostały wydane później na albumie Barbra Streisand... and Other Musical Instruments. Tego samego roku pojawiła się u boku Roberta Redforda w melodramacie Tacy byliśmy, który miał się stać jednym z jej największych hitów filmowych. Produkcja została nagrodzona dwoma Oscarami, Złotym Globem i Grammy, a tytułowa piosenka „The Way We Were” trafiła na 1. miejsce listy Billboard Hot 100 (był to pierwszy numer 1 w karierze Barbry). Utwór został zawarty także na jej kolejnym albumie, The Way We Were.

  Piosenkarka wystąpiła w filmie Dla dobra Pete'a w 1974 roku, który przeszedł jednak bez większego echa. Jesienią ukazał się album ButterFly, zawierający piosenki z repertuaru takich artystów jak David Bowie, Paul Anka i Bob Marley. Materiał na nim zawarty wyprodukował ówczesny partner Barbry, Jon Peters. Następną nagraną przez piosenkarkę płytą była Lazy Afternoon z 1975 roku. Oba krążki pokryły się w Stanach Zjednoczonych złotem. W 1975 odbyła się premiera filmu Zabawna dama, który tworzył sequel do przebojowego obrazu Zabawna dziewczyna sprzed siedmiu lat. Produkcja spotkała się jednak z umiarkowanym sukcesem kasowym i nie zdobyła ani jednej nagrody Akademii Filmowej, mimo pięciu nominacji. W lutym 1976 na rynku pojawiła się płyta Classical Barbra, na której piosenkarka zinterpretowała utwory napisane przez klasycznych kompozytorów europejskich, takich jak Händel, Schumann czy Debussy. W grudniu swą premierę miał jeden z jej najpopularniejszych filmów, Narodziny gwiazdy, będący drugim remakiem obrazu z 1937 roku, w którym główną rolę zagrała Janet Gaynor. W nowej wersji Barbrze partnerował Kris Kristofferson, a ona sama została współproducentką filmu. Narodziny gwiazdy nagrodzono Oscarem oraz pięcioma Złotymi Globami. Ballada „Evergreen” stała się wielkim przebojem i dotarła do pierwszego miejsca Billboard Hot 100, a płyta A Star Is Born, zawierająca tą i inne piosenki z filmu, wykonywane przez Streisand i Kristoffersona, pokryła się w USA pięciokrotną platyną.

  Rok 1977 stał pod znakiem kolejnego sukcesu, tym razem dzięki platynowemu albumowi Streisand Superman. Na wydanej w kolejnym roku płycie Songbird znalazła się piosenka „You Don't Bring Me Flowers”. Nagrana później jako duet z Neilem Diamondem trafiła na pierwsze miejsce singlowej listy sprzedaży w USA. Jesienią 1978 ukazało się drugie retrospektywne wydawnictwo, Barbra Streisand's Greatest Hits Volume 2, jako uzupełnienie wydanej osiem lat wcześniej części pierwszej. Album pobił kolejne rekordy sprzedaży, zdobywając pięciokrotną platynę w Stanach Zjednoczonych, a także docierając do pierwszych miejsc m.in. w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Komedia Wielkie starcie, w której zagrał także Ryan O'Neal, mimo niepochlebnych recenzji okazała się kolejnym sukcesem kasowym, a piosenka „The Main Event/Fight” stała się przebojem. Nagrany w drugiej połowie 1979 roku album Wet zawierał dyskotekowy hit numer jeden, „No More Tears (Enough Is Enough)”, będący duetem z ówczesną królową muzyki disco, Donną Summer.

  Lata 80.

  Największy sukces całej muzycznej kariery Barbry Streisand przypada jednak na rok 1980. Wtedy to wydany został album Guilty, niemal w całości skomponowany i wyprodukowany przez Barry’ego Gibba z zespołu Bee Gees. Krążek zdobył w USA certyfikat pięciokrotnie platynowego i pozostaje największym bestsellerem w całym dorobku artystki. Zawierała ona największe hity z ostatnich lat oraz nowe piosenki „Comin’ in and Out of Your Life” i „Memory” z musicalu Koty, które także zdobyły popularność.

  W 1983 roku artystka ukończyła realizację filmu Yentl, którego była producentką, współscenarzystką, reżyserką, a także odtwórczynią głównej roli. Był to pierwszy film w jej dorobku, w którego powstawanie zaangażowana była na tylu płaszczyznach. Obraz, oparty na treści opowiadania Isaaca Bashevisa Singera, zdobył Oscara za najlepszą muzykę filmową, a także dwa Złote Globy, w tym dla najlepszego reżysera, czyniąc Barbrę Streisand pierwszą kobietą w historii, jaka otrzymała wyróżnienie w tej kategorii. Film, jak i jego ścieżka dźwiękowa spotkały się także z sukcesem komercyjnym. Kolejny studyjny album piosenkarki, Emotion, pojawił się w 1984 roku, a już rok później światło dzienne ujrzał krążek The Broadway Album, na którym Streisand wykonała wybrane utwory z musicali broadwayowskich, m.in. West Side Story, A Little Night Music i Carousel. Pomimo sceptycyzmu wytwórni, która niechętnie zgodziła się na wydanie The Broadway Album, płyta trafiła na 1. miejsce listy sprzedaży w Ameryce i należy obecnie do grona najlepiej sprzedających się wydawnictw Barbry. Album promowały single „Somewhere” oraz „Send in the Clowns”.

  We wrześniu 1986 roku piosenkarka zorganizowała charytatywny koncert na terenie swojej prywatnej posiadłości w Malibu, mający na celu zebranie funduszy na rzecz kampanii prezydenckich kandydatów amerykańskiej Partii Demokratycznej. Wydarzenie zostało później wyemitowane w telewizji i wydane na płycie One Voice. Jesienią 1987 odbyła się premiera filmu Wariatka, w którym Streisand zagrała kobietę cierpiącą na schizofrenię, a także częściowo napisała scenariusz. Obraz spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Na wydanym w 1988 roku krążku Till I Loved You pojawiło się wielu różnych gości, m.in. Burt Bacharach, Quincy Jones, Dionne Warwick, a piosenkę tytułową artystka nagrała z ówczesnym partnerem, Donem Johnsonem. W 1989 roku pojawiła się kompilacja A Collection: Greatest Hits... and More, niemal w całości składającą się z materiału nagranego w latach 80. Uzyskała ona status albumu podwójnie platynowego.

  Lata 90.

  Kolejnym reżyserskim projektem Streisand był film Książę przypływów z 1991 roku, który także współwyprodukowała i zagrała główną rolę. Obraz został nominowany do Oscara w siedmiu kategoriach i okazał się hitem kinowym, podnosząc tym samym reputację Barbry Streisand jako reżysera. W tym samym roku ukazało się retrospektywne wydawnictwo Just for the Record..., na którym zebrane zostały w większości nagrania rzadkie lub nigdy wcześniej niepublikowane. W 1993 roku artystka powróciła do repertuaru broadwayowskiego albumem Back to Broadway, będącym kontynuacją wydanego osiem lat wcześniej The Broadway Album. Był to kolejny krążek numer 1 w USA i jednocześnie kolejna podwójnie platynowa płyta dla Barbry Streisand. Na przełomie 1993 i 1994 roku piosenkarka dała dwa występy na MGM Grand Garden Arena, które były jednocześnie pierwszymi koncertami na nowo powstałym obiekcie. Były to jej pierwsze komercyjne występy na żywo od blisko 28 lat i spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem. Zachęcona ich sukcesem, w 1994 roku Streisand wyruszyła w trasę koncertową, która przyniosła dochód w wysokości 50 milionów dolarów.

  W 1996 zaprezentowany został kolejny film, który wyreżyserowała i w którym wcieliła się w jedną z głównych ról, Miłość ma dwie twarze. Na potrzeby produkcji nagrała piosenkę „I Finally Found Someone” w duecie z Bryanem Adamsem, która stała się hitem i zdobyła nominacje do Oscara oraz Złotego Globu. Sam film, mimo mieszanych recenzji, okazał się sukcesem komercyjnym. W 1997 roku piosenkarka nagrała duet „Tell Him” z Céline Dion, który spotkał się z masowym sukcesem na całym świecie. Piosenka znalazła się na kolejnych albumach obu artystek, Higher Ground Streisand i Let’s Talk About Love Dion, które stały się bestsellerami. Wydawnictwo Higher Ground uzyskało w Stanach Zjednoczonych status potrójnie platynowego. Latem 1998 roku drugim mężem Barbry Streisand został aktor James Brolin, a związek ten stał się tematem kolejnej płyty artystki, A Love Like Ours.

  XXI wiek

  W noc sylwestrową 1999/2000 Streisand ponownie wystąpiła w MGM Grand Garden Arena z koncertem, który miał zdobyć miano najbardziej dochodowego w historii Las Vegas. Jej kolejne tournée, zatytułowane Timeles, pobiło kolejne rekordy. W 2001 roku piosenkarka wydała drugi w swojej karierze album świąteczny, Christmas Memories. Rok później ukazały się dwie kompilacje: dwupłytowa The Essential Barbra Streisand, która dotarła do Top 10 europejskich list sprzedaży, w tym do miejsca 1. w Wielkiej Brytanii, oraz Duets, zawierająca utwory nagrane z innymi artystami. Rok później swą premierę miało wydawnictwo The Movie Album, na którym znalazły się utwory pochodzące z takich filmów jak Dzisiejsze czasy, Śniadanie u Tiffany’ego i Bagdad Café. Do aktorstwa Streisand powróćiła w komedii Poznaj moich rodziców z 2004 roku, gdzie zagrała u boku Roberta De Niro i Dustina Hoffmana.

  Pierwszy od sześciu lat album z premierowym materiałem, Guilty Pleasures, ukazał się jesienią 2005 roku, jako nawiązanie do wydanej 25 lat wcześniej bestsellerowej płyty Gulity. Barry Gibb ponownie pojawił się jako producent materiału, a także udzielił się wokalnie w dwóch utworach. Płyta spotkała się sukcesem, pokrywając się złotem w USA i platyną w Wielkiej Brytanii. W 2006 roku artystka wyruszyła w kolejną trasę koncertową, zatytułowaną Streisand: The Tour, która miała się stać najbardziej dochodową w całej jej karierze. Koncertowa płyta Live in Concert 2006, z zapisem kilku amerykańskich występów, została wydana w 2007 roku i dotarła do pierwszej dziesiątki listy sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. W tym samym roku w Pałacu Elizejskim z rąk Nicolasa Sarkozy’ego odebrała prestiżowe, najwyższe francuskie odznaczenie: Legię Honorową. Płyta Love Is the Answer zebrała przychylne recenzje i zadebiutowała na szczycie zestawienia Billboard Hot 100, zostawiając w tyle wydane w tym samym czasie krążki Memoirs of an Imperfect Angel Mariah Carey i Brand New Eyes zespołu Paramore. Sukces ten uczynił Barbrę Streisand jedynym wykonawcą w historii, jaki zdobył pierwsze miejsce tej listy w kolejnych pięciu dekadach.

  W 2010 roku, razem z ponad czterdziestoma innymi wykonawcami, Streisand udzieliła wokalu do charytatywnego utworu „We Are the World 25 for Haiti”, nagranego na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti. W tym samym roku do kin wszedł obraz Poznaj naszą rodzinkę – kontynuacja filmu Poznaj moich rodziców. W lutym 2011 piosenkarka wystąpiła na 53. ceremonii rozdania nagród Grammy, wykonując „Evergreen”. Latem wydała album What Matters Most, z piosenkami napisanymi wyłącznie przez Alana i Marilyn Bergmanów. Jesienią 2012 ukazała się kompilacja Release Me, zawierająca niepublikowane wcześniej utwory, a artystka wyruszyła w trasę koncertową Barbra Live. W 2013 roku wystąpiła w komedii Mama i ja.

  Życie prywatne

  Barbra Streisand wyszła za mąż dwukrotnie. Jej pierwszym mężem był aktor Elliott Gould (od 1963 do 1971 roku), z którym ma syna Jasona. 1 lipca 1998 roku po raz drugi wyszła za mąż – za aktora Jamesa Brolina, z którym była w nieformalnym związku od maja 1997 roku. Para nie ma dzieci, choć Brolin posiada dwójkę potomstwa z poprzedniego małżeństwa. Artystka spotykała się także z aktorami Ryanem O’Nealem, Donem Johnsonem, Richardem Gere, Liamem Neesonem i Krisem Kristoffersonem (w latach 70.) oraz hollywoodzkim producentem Jonem Petersem, kompozytorem Jamesem Newtonem Howardem, tenisistą Andre Agassim, dwukrotnym premierem Kanady Pierre Trudeau i dziennikarzem telewizyjnym Peterem Jenningsem (w latach 90.).

  Cierpi na szumy uszne odkąd ukończyła siedem lat.

  Działalność polityczna i społeczna

  Streisand od zawsze sympatyzowała z amerykańską Partią Demokratyczną i aktywnie wspierała ich działania. Zagrała dwa koncerty mające na celu zebranie funduszy na rzecz kandydujących Demokratów: w kalifornijskim The Forum (1972) oraz na terenie własnej posiadłości w Malibu (1986). W 1971 roku artystka dostała się na niechlubną listę „oponentów politycznych” Republikanina Richarda Nixona, obok takich sław jak John Lennon, Bill Cosby i Jane Fonda. W 1998 roku powiedziała: „Demokraci zawsze byli partią ludzi pracujących oraz mniejszości, a ja od zawsze identyfikowałam się z mniejszościami.”

  Dzięki występom zebrała już ponad 25 milionów dolarów na rzecz swojej organizacji The Streisand Foundation, którą założyła w 1986 roku. Dotychczas fundacja ponad tysiąc razy przeznaczyła pieniądze różnym organizacjom typu non-profit, które mają na celu ochronę środowiska, troskę o pokój na świecie, obronę praw i swobód obywatelskich, a także prowadzenie badań w dziedzinie zdrowia kobiet.

  Otwarcie wyraża swoje poparcie na rzecz mniejszości seksualnych. Jej syn, Jason, jest gejem.

  Odniesienia w kulturze popularnej

  • Piosenkarka była obiektem czci głównej bohaterki serialu Pomoc domowa emitowanego w latach 90., dlatego była wielokrotnie wspominana przez nią w tej produkcji.
  • Serial animowany Simpsonowie co najmniej czterokrotnie nawiązywał do osoby Streisand.
  • W amerykańskim serialu Przyjaciele kilkakrotnie pojawiały się nawiązania do osoby piosenkarki.
  • W odcinku serialu South Park, zatytułowanym „Mecha-Streisand” z 1998 roku, zostaje sparodiowana Barbra Streisand.
  • Od jej nazwiska pochodzi rodzaj internetowego zjawiska, tzw. „efekt Streisand”, powstałego w 2003 roku[27].
  • Barbra Streisand jest często wspominana w amerykańskiej komedii musicalowej Glee.
  • Grupa Duck Sauce w 2010 roku nagrała cover utworu „Gotta Go Home” zespołu Boney M, nadając mu tytuł „Barbra Streisand”.

  Dorobek aktorski

  Produkcje teatralne

  • 1961-1963: I Can Get It for You Wholesale
  • 1964-1966: Zabawna dziewczyna

  Filmy

  • 1968: Zabawna dziewczyna (Funny Girl) – Fanny Brice
  • 1969: Hello, Dolly! – Dolly Levi
  • 1970: W pogodny dzień zobaczysz przeszłość (On a Clear Day You Can See Forever) – Daisy Gamble
  • 1970: Puchacz i Kotka (The Owl and the Pussycat) – Doris
  • 1972: No i co, doktorku? (What’s Up, Doc?) – Judy Maxwell
  • 1972: Jak się zabawić? (Up the Sandbox) – Margaret Reynolds
  • 1973: Tacy byliśmy (The Way We Were) – Katie Morosky
  • 1974: Dla dobra Pete'a (For Pete’s Sake) – Henrietta „Henry” Robbins
  • 1975: Zabawna dama (Funny Lady) – Fanny Brice
  • 1976: Narodziny gwiazdy (A Star Is Born) – Esther Hoffman
  • 1979: Wielkie starcie (The Main Event) – Hillary Kramer
  • 1981: Niepokorni (All Night Long) – Cheryl Gibbons
  • 1983: Yentl – Yentl/Anshel, reżyseria i produkcja
  • 1987: Wariatka (Nuts) – Claudia Draper
  • 1991: Książę przypływów (The Prince of Tides) – Susan Lowenstein, reżyseria i produkcja
  • 1996: Miłość ma dwie twarze (The Mirror Has Two Faces) – Rose Morgan, reżyseria i produkcja
  • 2004: Poznaj moich rodziców (Meet the Fockers) – Roz Focker
  • 2010: Poznaj naszą rodzinkę (Little Fockers) – Roz Focker
  • 2012: Mama i ja (The Guilt Trip) – Joyce Brewster

  Widowiska telewizyjne

  • 1965: My Name Is Barbra
  • 1966: Color Me Barbra
  • 1967: The Belle of 14th Street
  • 1968: A Happening in Central Park
  • 1973: Barbra Streisand... and Other Musical Instruments
  • 1975: Funny Girl to Funny Lady
  • 1976: Barbra: With One More Look at You
  • 1983: A Film Is Born: The Making of Yentl
  • 1986: Putting It Together: The Making of the Broadway Album
  • 1987: One Voice
  • 1994: Barbra: The Concert
  • 2001: Timeless: Live in Concert
  • 2009: Streisand: Live in Concert

  Dyskografia

  Najpopularniejsze single

  Poniższa lista zawiera tylko te single, które dotarły do pierwszej dwudziestki listy przebojów w Stanach Zjednoczonych.

  • 1964: „People”
  • 1966: „Second Hand Rose”
  • 1971: „Stoney End”
  • 1974: „The Way We Were”
  • 1976: „Evergreen (Love Theme from A Star Is Born)”
  • 1977: „My Heart Belongs to Me”
  • 1978: „You Don't Bring Me Flowers” (z Neilem Diamondem)
  • 1979: „The Main Event/Fight”
  • 1979: „No More Tears (Enough Is Enough)” (z Donną Summer)
  • 1980: „Woman in Love”
  • 1980: „Guilty” (z Barrym Gibbem)
  • 1980: „What Kind of Fool” (z Barrym Gibbem)
  • 1981: „Comin’ in and Out of Your Life”
  • 1988: „Till I Loved You”
  • 1992: „Places That Belong to You”
  • 1994: „As If We Never Said Goodbye”
  • 1996: „I Finally Found Someone” (z Bryanem Adamsem)
  • 1997: „Tell Him” (z Celine Dion)

  Trasy koncertowe

  • 1966: An Evening with Barbra Streisand
  • 1994: Barbra Streisand: The Concert Tour
  • 2000: Timeless: Live in Concert Tour
  • 2006-2007: Streisand: The Tour
  • 2012-2013: Barbra Live

  Nagrody i odznaczenia

  • 1964: Nagroda Grammy w kategorii Album Roku za The Barbra Streisand Album
  • 1964: Nagroda Grammy w kategorii Najlepsze Nagranie Kobiece za The Barbra Streisand Album
  • 1965: Nagroda Grammy w kategorii Najlepsze Nagranie Kobiece za „People”
  • 1966: Nagroda Grammy w kategorii Najlepsze Nagranie Kobiece za My Name Is Barbra
  • 1965: Nagroda Emmy za widowisko telewizyjne My Name Is Barbra
  • 1969: Złoty Glob dla Najlepszej Aktorki w Filmie Komediowym lub Musicalu za rolę Fanny Brice w filmie Zabawna dziewczyna
  • 1969: Oscar dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej za rolę Fanny Brice w filmie Zabawna dziewczyna
  • 1970: Henrietta Award
  • 1970: Specjalna Nagroda Tony
  • 1970: Nagroda AGVA dla Wykonawcy Roku
  • 1971: Henrietta Award
  • 1972: Nagroda AGVA dla Wokalisty Roku
  • 1975: Henrietta Award
  • 1975: People's Choice Award dla Piosenkarki Roku
  • 1977: Złoty Glob dla Najlepszej Aktorki w Filmie Komediowym lub Musicalu za rolę Esther Hoffman w filmie Narodziny gwiazdy
  • 1977: Złoty Glob w kategorii Najlepsza Piosenka za „Evergreen”
  • 1977: Oscar w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa za „Evergreen”
  • 1977: Nagroda Grammy w kategorii Piosenka Roku za „Evergreen”
  • 1977: Nagroda Grammy w kategorii Najlepszy Żeński Utwór Pop za „Evergreen”
  • 1977: Nagroda AGVA dla Wokalisty Roku
  • 1978: Henrietta Award
  • 1980: Nagroda AGVA dla Wokalisty Roku
  • 1981: Nagroda Grammy w kategorii Najlepszy Utwór Pop Duetu lub Grupy za „Guilty” (w duecie z Barrym Gibbem)
  • 1984: Złoty Glob dla Najlepszego Reżysera za film Yentl
  • 1985: People’s Choice Award dla Ulubionej Wykonawczyni
  • 1986: Nagroda Grammy w kategorii Najlepsze Nagranie Kobiece za The Broadway Album
  • 1988: People’s Choice Award dla Ulubionej Wykonawczyni Wszech Czasów
  • 1992: Grammy Legend Award
  • 1995: Grammy Lifetime Achievement Award
  • 1995: Nagrody Emmy (2) za widowisko telewizyjne Barbra: The Concert
  • 2000: Nagroda im. Cecila B. DeMille'a
  • 2000: National Medal of Arts
  • 2001: Nagroda Emmy za widowisko telewizyjne Timeless: Live in Concert
  • 2001: Nagroda Amerykańskiego Instytutu Filmowego za Całokształt
  • 2007: Legia Honorowa

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform