Before I Fall To Pieces

Razorlight

 • Razorlight, to angielsko-szwedzka grupa muzyczna wykonująca indie rock. Powstała w 2002 roku z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i autora piosenek Johnny'ego Borrella.

  Muzycy

  Obecny skład zespołu

  • Johnny Borrell - śpiew,gitara
  • Björn Ågren - gitara
  • Carl Dalemo - gitara basowa
  • David Sullivan-Kaplan - perkusja (2009-)

  Byli członkowie zespołu

  • Christian Pancorvo - perkusja (2003-2004)
  • Andy Burrows - perkusja (2004-2009)

  Historia

  2004

  Debiutancki album Razorlight Up All Night został wydany 28 czerwca 2004 roku i osiągnął trzecie miejsce brytyjskiej listy najlepszych albumów już 4 lipca. Album został przyjęty dobrze przez krytyków, otrzymując pozytywne recenzje najważniejszych magazynów muzycznych (NME, Q, Billboard (magazyn)), nie uniknął jednak oskarżeń o brak wyobraźni i oryginalności oraz zapożyczanie pomysłów od najbardziej wpływowych zespołów rockowej sceny muzycznej, przede wszystkim The Strokes.

  Opinie na temat Razorlight są podzielone. NME napisał, że album "tryska pasją, energią i, przede wszystkim, niezwykłymi utworami", podczas gdy w innym miejscu opisano ich jako "niemal wszystko, co nieudane w dzisiejszym rocku". Ich fani jednak uwielbiają ich muzykę za proste melodie i wielowarstwowe, wpadające w ucho utwory.

  2005

  W kwietniu 2005 roku została wydana reedycja "Up all night", zawierająca wcześniej niepublikowany utwór "Somewhere else".

  W lipcu 2005 roku zespół wystąpił w Hyde Parku, w Londynie, na koncercie charytatywnym z serii Live 8. Zespół znalazł się wówczas pod ostrzałem za nieprzekazanie swojego dodatkowego dochodu na konto organizacji. Razorlight twierdzą, że nie mogli tego zrobić tego ze względu na swój krótki staż na scenie muzycznej.

  Razorlight supportowali Queen + Paul Rodgers 15 lipca 2005 r. przed 60 000 publicznością. Występowali również przed Oasis w grudniu 2005 roku na Millenium Stadium w Cardiff.

  2006

  Kontynuując współpracę z zespołem The Who, zapoczątkowaną na koncercie Live 8, Razorlight zaprezentowali część premierowych utworów ze swojego drugiego albumu 30 marca 2006, na jednym z koncertów Teenage Cancer Trust, organizowanych przez Rogera Daltreya, wokalistę The Who. 2 lipca tego roku poprzedzili występ The Who na koncercie Hyde Park Calling. Ponownie zagrali połowę utworów z nowego albumu, pierwszy singel z którego, "In the Morning", został wydany o północy tego samego dnia.

  Razorlight wydali swój drugi album, zatytułowany "Razorlight", 17 lipca 2006 roku. Album zadebiutował na pierwszych miejscach brytyjskich list przebojów.

  Zespół zagrał swoją najdłuższą dotychczas trasę koncertową na przełomie października i listopada 2006 roku.

  Dyskografia

  Albumy

  • Up All Night (2004)
  • Razorlight (2006)
  • Slipway Fires (2008)

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform