Surfing In The Air

Christine Guldbrandsen

 • Christine Guldbrandsen (ur. 19 marca 1985 w Bergen), piosenkarka reprezentująca Norwegię w konkursie piosenki Eurowizji w 2006 roku. Ze swoją piosenką Alvedansen (Taniec Elfów) zajęła 14. miejsce. Jako 18-latka zadebiutowała w 2003 albumem "Surfing In The Air", który przyniósł jej złotą płytę. W 2004 nagrała swój drugi album "Moments", a w 2007 roku ukazał się trzeci album o tytule "Christine".

  Biografia

  Christine Guldbrandsen (21), pomimo młodego wieku została już dostrzeżona i doceniona na norweskiej scenie muzycznej. W wieku 18 lat nagrała swój pierwszy album „Surfing In The Air”, który stał się złotą płytą w ciągu trzech tygodni. Pięła się w górę ze swoim drugim albumem „Moments”, wydanym w 2004 roku. Obie płyty zrealizowane były przez wytwórnię Sony BMG.

  Kariera muzyczna Christine rozpoczęła się długo przed wydaniem jej pierwszego albumu. Już w wieku 3 lat śpiewała w dziecięcym chórze, a w ciągu następnych 12 lat stawiała czoła koncertom chórowym jako solistka. Gdy miała lat 13, Christine zaczęła pracować z producentami Kjetil Kluge i Atle Halstensen i razem spędzili następne lata, szukając stylu Christine, podczas gdy ona sama grała koncerty i występowała w telewizji.

  Christine kocha tworzenie muzyki. Razem ze swoimi producentami napisała większość piosenek na swoich dwóch albumach, jak również „Alvedansen”, które zapewniło Norwegii wejście do Konkursu Piosenki Eurowizja 2006. „Branie udziału w tworzeniu piosenek jest dla mnie bardzo ważne”, mówi Christine. „Piosenki stają się częścią mnie, a to daje mi osobiste spełnienie w wykonywaniu ich”.

  Christine cały czas pracowała ze swoją muzyką, jeszcze zanim skończyła szkołę dwa lata temu. Oprócz muzyki gustuje w narciarstwie i szybkich samochodach, ale muzyka zabiera jej większość czasu. „To pewna forma ofiary, że jestem do tego skłonna. To było moim marzeniem odkąd pamiętam, i czuję się naprawdę szczęśliwa, mogąc dzielić moją muzykę z innymi ludźmi!”

  Dyskografia

  • Surfing In The Air (2003)

  Lista utworów:

  1. Surfing In The Air

  2. Invisible Friend

  3. In Your Embrace

  4. Fly Away

  5. My Secret

  6. The Search

  7. The Far End

  8. The Sign Of The Ring

  9. Low

  10. The Pretty One

  11. Dreams

  • Moments (2004)

  Lista utworów:

  1. The Meadow

  2. Alone

  3. Because Of You

  4. From A Distance

  5. Silverlight (Lascia Che Io Pianga)

  6. My Angel

  7. Feet On The Ground

  8. Autumn Dawn

  9. Mist

  10. Between The Lines

  • Christine (2007)

  Lista utworów:

  1. Dansekjolen

  2. Langt Bortenfor

  3. Tampen Brenner

  4. Alvedansen

  5. Mellom Himmel Og Jord

  6. Spindelvev

  7. Den Dag Kjem Aldri

  8. Journey`s Song

  9. Timeglasset

  10. Dove

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform