Love, Kills xx - Episode 9

Natalia Kills

 • Natalia Noemi Keery-Fisher (ur. 15 sierpnia 1986 w West Yorkshire w Wielkiej Brytanii) znana również jako Natalia Cappuccini − brytyjska piosenkarka, aktorka i MC latynoskiego pochodzenia występująca pod pseudonimem Natalia Kills.

  Biografia

  1986-1994: Dzieciństwo

  Natalia Keery-Fisher urodziła się w Bradford i tam się wychowywała. Jej ojciec jest Afro-Jamajczykiem, matka pochodzi z Urugwaju. Uczęszczała do Bradford Girls' Grammar School. Ponadto studiowała klasyczną dramaturgię w Londyńskiej Akademii Muzyki i Sztuki Dramatycznej. Od samego dzieciństwa pragnęła zostać gwiazdą. Chciała kontynuować tradycję Kate Bush i Depeche Mode.

  1995-2010: Początki kariery

  Artystka zadebiutowała w wieku 9 lat w 1995 roku w New Voices. Regularnie pojawiała się również w serialu telewizyjnym All About Me, gdzie grała rolę dziewczyny imieniem Sima. Brała udział w słuchowisku radia BBC The Archers. W wieku 14 lat rzuciła szkołę i przeniosła się do Londynu. Zaczęła pisać piosenki. Niektóre z nich zostały wyróżnione w filmach i serialach takich jak Dziewczyny z drużyny 4 (Bring It On 4), Sleepover, Just My Luck oraz Entourage. W 2003 roku, po zakończeniu słuchowiska zaczęła realizować się muzycznie i wzięła udział w bitwie organizowanej przez MC Radio 1 w Leeds. Pod pseudonimem "Rapper Candy" została laureatką konkursu. Podpisała kontrakt muzyczny i w 2005 roku, jako Verbalicious, wydała debiutancki singel "Don't Play Nice", a do piosenki tytułowej nagrała teledysk. Utwór zdobył 11. miejsce na UK Singles Charts. W 2008 roku, jako Natalia Cappuccini, wydała minialbum Womannequin i nagrała drugi w karierze wideoklip − "Real Woman". Album przyciągnął uwagę znanego blogera Pereza Hiltona. Wkrótce Natalia zaczęła otrzymywać propozycje występów na festiwalach i przeniosła się do Los Angeles. Będąc w Stanach Zjednoczonych została odkryta przez DJ-ów i przedstawiona will.i.am'owi, który zaproponował jej kontrakt ze swoją wytwórnią will.i.am music group. Wystąpiła również gościnnie w utworze Matta Pokory "They Talk Shit About Me".

  2010-11: Perfectionist

  Artystka wyjaśniła, że przyjęła pseudonim Natalia Kills ze względu na managament, który stwiedził, że Natalia Cappuccini jest zbyt trudne do wymówienia i zapamiętania. Wkrótce podpisała umowę z drugą wytwórnią, Interscope Records. 1 kwietnia 2011 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu piosenkarki. Krążek zatytułowany Perfectionist jest albumem koncepcyjnym, w którym Kills określa siebie jako perfekcjonistkę, a dodatkowo mówi, że każdy tak naprawdę nim jest. Wydawnictwo promowały single "Mirrors", "Wonderland", "Free" oraz "Kill My Boyfriend". Pierwszy singiel stał się hitem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii oraz dotarł do 3. miejsca w notowaniu Hot Dance Club Songs. Pozostałe nie powtórzyły tego sukcesu. W 2010 i 2011 Natalia Kills supportowała europejską część trasy Kelis "All Hearts Tour". Otwierała koncerty Keshy z serii "Get Sleazy Tour", które odbywały się w Wielkiej Brytanii oraz kilka koncertów Katy Perry, która występowała w Europie w ramach "California Dreams Tour". W 2011 Natalia Kills zdobyła statuetkę Eska Music Awards w kategorii Nowa Twarz: Świat. Jest to jej pierwsza i jak do tej pory jedyna nagroda.

  2012-2014: Trouble

  14 września 2012 roku zaprezentowano teledysk Controversy zapowiadający drugi album zatytułowany Trouble. W marcu Natalia Kills zapowiedziała premierę singla z nowego wydawnictwa. Problem został wydany 12 marca 2013 roku i jest pierwszym singlem promującym nadchodzący album piosenkarki. Drugim singiel wydany został 1 lipca i został nim utwór Saturday Night. 29 lipca Natalia opublikowała okładkę albumu, a 3 września 2013 roku nakładem Cherrytree oraz Interscope Records ukazał się drugi krążek artystki. 19 lutego 2014 roku ukazał się teledysk do singla "Trouble".

  23 maja 2014 Natalia Kills wyszła za mąż za nowozelandzkiego muzyka Willy'ego Moon'a.

  Wpływy

  Natalia Kills cytuje Kate Bush i Alanis Morissette jako jej największe muzyczne inspiracje podkreślając, że są one artystkami, które szczerze pisały o swoich przeżyciach i doświadczeniach. Jej występy na żywo inspirowane są takimi artystami jak Prince, Freddie Mercury czy grupa Vanity 6.

  Dyskografia

  • Perfectionist (2011)
  • Trouble (2013)

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform