I Love You Always Forever

Donna Lewis

 • Donna Lewis (ur. 6 sierpnia 1973 roku w Cardiff) – walijska piosenkarka. Jest znana z hitu "I Love You Always Forever" nagranego w 1996 roku.

  Biografia

  W wieku 6 lat zaczęła grać na pianinie. Czerpiąc inspiracje od ojca - pianisty jazzowego - zaczęła komponować już jako nastolatka, później studiowała kompozycję w Welsh College of Music and Drama. Następnie przeniosła się do Birmingham i śpiewała w barach. Donną zainteresowała się amerykańska wytwórnia muzyczna - Atlantic Records.

  Kiedy założyła studio zaczęła nagrywać własne piosenki. W 1996 roku zadebiutowała singlem "I Love You Always Forever", który znalazł szerokie uznanie, zwłaszcza wśród dorosłej publiczności. Dzięki temu album "Now in a Minute" zyskał status platynowej płyty. Druga płyta Donny, "Blue Planet" ukazała się w 1998 roku, jednak nie powtórzyła sukcesu debiutu. W 2002 roku artystka nagrała płytę "Be Still".

  Jej pierwszy singel I Love You Always Forever stał się hitem w amerykańskiej stacji VH1, a także przez 9 tygodni utrzymywał się na drugim miejscu w notowaniu Billboard Hot 100.

  Znana jest także z duetu z Richardem Marxem w piosence "At the Beginning" do bajki Anastasia (1997 r.).

  Koncert w Polsce

  26 listopada 2010 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie jako gość XXXII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG.

  Dyskografia

  • Now in a Minute (1996)
  • Blue Planet (1998)
  • Be Still (2002)
  • In the Pink (2007)

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform