Blackout (Party Bruder Version)

Breathe Carolina

 • Breathe Carolina – amerykański muzyczny zespół grający elektronikę pochodzący z Denver w stanie Kolorado. Breathe Carolina wydała cztery albumy i sześć teledysków.

  Historia

  Początki (2007)

  Kyle Even (ur. 21 września 1985) i David Schmitt (ur. 26 marca 1988) w młodości grali w różnych lokalnych grupach muzycznych w stanie Kolorado. Po zainteresowaniu się alternatywnym rockiem za pośrednictwem starszego przyrodniego brata, Even jako nastolatek zaczął uprawiać wokal. Był w zespole Rivendale z Adamem Gallagosem, Chrisem Heatonem, Justinem Pricem i Natem Millie. Schmitt zaczął grę na gitarze basowej w wieku 12 lat, później grał na gitarze, występował z zespołem As the Flood Waters Rose (później przemianowanym na The Autobiography).

  Oba zespoły grały ze sobą często. Po ich rozpadzie, związanym z wyjazdem członków na studia, Even i Schmitt założyli Breathe Carolina

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform