Alexis Jordan

 • Alexis Jordan (ur. 7 kwietnia 1992 w Columbii w Karolinie Południowej) – amerykańska wokalistka i aktorka.

  Piosenkarka wystąpiła w amerykańskiej wersji programu Mam talent! (America's Got Talent) w 2006 roku. Po wyeliminowaniu z programu umieściła covery piosenek na YouTube, które obejrzało ponad milion internautów. Alexis współpracuje ze szwedzką grupą producentów muzycznych Stargate oraz z Jayem Z, z którym podpisała kontrakt w wytwórni StarRoc/Roc Nation.

  Życie i kariera

  1992-2008: Wczesne życie

  Alexis urodziła się i dorastała w Columbii, w stanie Karolina Południowa. Jej matka jest pochodzenia afroamerykańskiego, natomiast ojciec jest Portorykańczykiem.

  Po wykonaniu Hymnu Stanów Zjednoczonych Ameryki w United States Air Force Academy wieku 12 lat,Alexis zaczęła przyciągać mnóstwo zainteresowania. Przełom przyszedł w 2006 roku, kiedy wzięła udział w pierwszej edycji America's Got Talent.

  2010-obecnie: Alexis Jordan

  Debiutancki singel Alexis "Happiness" został wydany 7 września 2010 roku. Jamajski wokalista Sean Paul nagrał z Alexis piosenkę "Got 2 Luv U", która osiągnęła duży sukces na listach przebojów.

  Koncerty w Polsce

  Alexis Jordan dotychczas wystąpiła dwa razy w Polsce. Wystąpiła 28 maja na gali Eska Music Awards 2011 w Katowicach i 20 lipca 2012 w Kołobrzegu po zakończeniu gali Eska Music Awards 2012

  Dyskografia

  Single

  Teledyski

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform