Overdose 2012

Tomcraft

 • Tomcraft, właśc. Thomas Brückner (ur. 12 czerwca 1975) – niemiecki DJ i producent muzyki elektronicznej. Gra głównie takie style jak house, tech house oraz trance.

  Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 18 lat w Monachium, występując jako DJ. Jego styl miksowania muzyki polegał na płynnym przechodzeniu od techno do progressive trance. Po dwóch latach zauważony przez szefa Kosmo Records – Michaela Ranka, podpisał kontrakt na nagranie płyty. Wkrótce potem ukazał się debiutancki singel This Is No House. Od 1996 r. współpracował z producentem o pseudonimie Eniac, co zaowocowało ich pierwszym wspólnym singlem pt. Viva oraz kolejnym – Prosac (reedytowany w roku 2001). W 2002 roku ukazał się na singlu największy przebój niemieckiego DJ-a – Loneliness, z którego jest znany szerzej w Polsce. Utwór ten osiągnął sukces w całej Europie (m.in. miejsce 1. w Wielkiej Brytanii). Tomcraft współpracuje z wieloma artystami przy miksowaniu utworów oraz jest autorem licznych remiksów takich wykonawców jak np. Depeche Mode, Pet Shop Boys, Simple Minds, czy też Sonique.

  Dyskografia

  Poniżej przedstawiona jest tylko lista albumów studyjnych:

  1. 20.11.2001 All I Got
  2. 20.12.2003 MUC
  3. 31.03.2006 Hyper Sexy Conscious
  4. 14.09.2007 For the Queen

  Współpraca

  • Sonique – przy singlu Another World (duet Sonique On Tomcraft)
  • Dave Gahan – przy albumie Paper Monsters

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform