No Angels

 • No Angels – niemiecki girls band tworzący muzykę pop, powstały w programie telewizyjnym Popstars w 2000 roku.

  Historia zespołu

  2001: Początek

  Ich pierwszy singel Daylight In Your Eyes stał się przebojem w wielu krajach europejskich. Piosenka po 2 dniach sprzedaży w Niemczech zdobyła miano złotej płyty. Niebawem, w marcu 2001 ukazała ich debiutancka płyta Elle'ments. Album cieszył się ogromną popularnością w Niemczech i Austrii. Drugi singel Rivers of joy nie odniósł takiego sukcesu jak pierwszy singel (ulokował się na 7 miejscu). Dziewczyny nagrały piosenkę i teledysk do coveru There must be an angel, który stał się wielkim hitem i znalazł się ostatecznie na pierwszym miejscu list przebojów w Niemczech. Następnie ukazał się singel When the angels sing/Atlantis (5 miejsce).Atlantis był przewodnią piosenką do bajki Atlantyda. Zaginiony ląd Walt Disney Animation Studios. W grudniu ukazała się reedycja płyty Elle'ments (winter edition) z bonusowymi piosenkami takimi jak: 100% emotional, There must be an angel czy What am i supposed to do.

  2002: Now...us!

  W 2002 zespół No Angels wydał nowy krążek Now... Us!. Jest to płyta, która w założeniu miała być odejściem od popu, na rzecz nieco bardziej ambitnej muzyki, z wpływami soulu, wzbogaconej o ballady i r'n'b. Dziewczyny same skomponowały piosenki, między innymi Come Back, Shield Against My Sorrow, Stay, Say Goodbye i Something about us. Album promował klip do piosenki Something about us, która zdobyła dużo wyróżnień, a także 1 miejsce na listach przebojów. W sierpniu ukazał się nowy singel Still in love with you. Pod koniec roku ukazały się dwa następne single Let's go to bed i cover All cried out, które nie odniosły wielkiego sukcesu. Dziewczyny wydały reedycję płyty Now..us! (winter editon) z bonusami: Three words czy All cried out, a także nagrały swoje hity w aranżacji big band. W grudniu ukazała się płyta i DVD When the angels swing

  2003: Pożegnanie

  Ich trzecia płyta Pure ukazała się we wrześniu 2003. W tym samym roku odeszła z zespołu Jessica Whals (z powodu macierzyństwa i planowanej kariery solowej). Dziewczyny przygotowały 13 piosenek, w tym cztery, w których poszczególne członkinie No Angels zaśpiewały solo. Album promował klip do piosenki No Angel (it's all in your mind), który zdobył 1 miejsce na listach niemieckich. W sierpniu ukazał się następny singel Someday, który trafił na 5 miejsce list przebojów, a pod koniec września zespół nakręcił teledysk do Feelgood lies. W planach był także klip i singel do Eleven out of ten, jednak nigdy te zamiary nie zostały zrealizowane. No Angels postanowiło zakończyć działalność.

  W wigilię 2003 ukazał się album The Best of No Angels, z którego pochodzi ostatni singel Reason (nowa wersja piosenki That's the reason z albumu Elle'ments).

  Dziewczyny rozpoczęły kariery solowe, z czego jedynie piosenka Sandy Unnatural blonde odniosła jakikolwiek sukces, znajdując się w TOP 10 niemieckiej listy przebojów.

  2007: Powrót

  W 2007 dziewczyny z No Angels w składzie: Jess, Sandy, Nadja i Lucy powróciły z nowym albumem. Vanessa zrezygnowała z powrotu na rzecz kariery solowej, uznając, że zespół muzycznie ją ogranicza. Płyta Destiny ukazała się w marcu, pierwszym singlem promującym nowy album był utwór Goodbye to yesterday. Kolejnymi singlami były Maybe z bonusową piosenką Secret's out oraz Amaze Me/Teardrops (ukazany w dwóch wersjach).

  W grudniu dziewczyny nagrały piosenkę Life is a miracle, promującą bajkę Warner Bros. Kleiner DoDo.

  2008: Eurowizja

  W 2008 zespół No Angels wziął udział w niemieckich preselekcjach do konkursu Eurowizji 2008, który odbył się w Belgradzie. Dziewczyny zaprezentowały piosenkę Disappear, do której w styczniu został nagrany teledysk. 29 lutego wydany został singel pod tym samym tytułem, a 14 marca ukazała się reedycja płyty Destiny z DVD. No Angels wygrały rywalizację o przepustkę na konkurs Eurowizji w Serbii i reprezentowały Niemcy na konkursie 24 maja 2008. W konkursie zajęły 23 miejsce, zdobywając 14 punktów. 12 maja ukazała się płyta Very best of, wydana w krajach europejskich oprócz Niemiec.

  2009: Skandal

  11 kwietnia 2009 Nadja Benaissa została we Frankfurcie aresztowana przez niemiecką policję pod zarzutem zarażenia trzech mężczyzn wirusem HIV. Następnie 10 dni spędziła w areszcie śledczym, po czym wyszła na wolność. 27 kwietnia na oficjalnej stronie zespołu pojawiły się podziękowania dla wszystkich ludzi, którzy wspierali Nadję oraz cały zespół.

  2009: Nowy album

  Latem pojawił się nowy singel promujący album. Piosenka One life była jednocześnie jednym z ostatnich nagranych utworów. Nie odniosła sukcesu, zajmując 15. miejsce w Niemczech. Jesienią ukazał się nowy album Welcome to the dance, na okładce którego dziewczyny prezentowały się na tle dużych liter DANCE, w różowych strojach i z nowym logo zespołu, co wzbudziło mieszane uczucia fanów. Album był bardzo taneczny i przebojowy, jednak zajął 26. miejsce na liście przebojów. Dziewczyny promowały album w wielu programach, jak i rozgłośniach muzycznych, jednak nieskutecznie. W planach było wydanie kolejnego singla – ballady Derailed, jednak z niewiadomych powodów wytwórnia wstrzymała się z zarówno dystrybucją piosenki, jak również z promocją albumu.

  2010: Proces sądowy Nadji

  W połowie sierpnia 2010 Nadja Benaissa przyznała przed sądem w Darmstadt, że uprawiała seks bez zabezpieczeń, mimo że wiedziała, iż jest nosicielką wirusa HIV. Była oskarżona o „niebezpieczne uszkodzenie ciała”. Prokurator oskarżył ją o to, że w latach 2004 i 2006 uprawiała seks bez zabezpieczeń z trzema mężczyznami, których wcześniej nie poinformowała o fakcie, że jest nosicielką. W 2004 co najmniej jeden z nich zaraził się wirusem HIV. Groziło jej od 6 miesięcy do 10 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie została skazana na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz 300 godzin prac społecznych. Po ogłoszeniu wyroku wokalistka odeszła z zespołu.

  Skład zespołu

  • Vanessa Petruo (2000–2003)
  • Nadja Benaissa (2000–2003, 2007–2010)
  • Sandy Mölling (2000–2003, 2007–2014)
  • Jessica Wahls (2000–2003, 2007–2014)
  • Lucy Diakovska (2000–2003, 2007–2014)

  Dyskografia

  Single

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform