Travis Barker

 • Travis Landon Barker (ur. 14 listopada 1975 w Fontanie w stanie Kalifornia) – amerykański muzyk, kompozytor i instrumentalista, perkusista.

  Biografia

  Naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku pięciu lat.

  Barker występował w zespołach takich jak The Aquabats, Blink-182, The Transplants oraz Box Car Racer. W 2005 roku, po rozpadzie Blink-182 razem z Markiem Hoppusem założył grupę Plus 44. Komponował i nagrywał perkusję do piosenek Avril Lavigne, Black Eyed Peas, Pharrela Williamsa czy The Game.

  Zagrał w filmie American Pie jako członek zespołu garażowego, razem z Markiem Hoppusem i Tomem DeLonge.

  20 września 2008 Barker miał wypadek samolotowy. Na pokładzie prywatnego samolotu, którym mieli dolecieć na koncert znajdowało się 6 osób z czego 4 (pilot, asystent i dwóch przyjaciół) zginęły na miejscu. Przeżyli tylko muzycy, Barker i Adam "DJ AM" Goldstein, zostali od razu przewiezieni do szpitala w stanie krytycznym, Barker doznał oparzeń 3 stopnia na torsie i nogach, DJ AM poparzenia 2 stopnia na ramieniu i głowie. Fani Barkera żeby dodać mu siły i pokazać że są z nim, grali na perkusjach przed szpitalem w którym się znajdował.

  W 2009 roku w plebiscycie magazynu branżowego DRUM! został wyróżniony tytułem "najlepszego perkusisty punkowego".

  15 marca 2011 roku nakładem wytwórni płytowej Interscope Records ukazał się debiutancki album artysty zatytułowany "Give the Drummer Some". Gościnnie w nagraniach udział wzięli, m.in Lil Wayne, Game, Rick Ross, Snoop Dogg, Ludacris, Kid Cudi, E-40 czy Busta Rhymes.

  Życie prywatne

  Rozwiedziony z Melissą Kennedy w październiku 2002.

  Instrumentarium

  • Bębny - Orange County Drum and Percussion
  • Talerze i pałki - Zildijan
  • Hardware - DW
  • Naciągi - Remo
  • Nagłośnienie i elektronika - Roland

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform