Simon Webbe

 • Simon Webbe (ur. 30 marca 1979 w Manchester w Wielkiej Brytanii), brytyjski piosenkarz. Początkowo znany z występów w boysbandzie Blue, następnie rozpoczął karierę solową.

  Kariera Solowa

  Sanctuary

  Jego pierwszy singel, Lay Your Hands, wydany 22 sierpnia, znalazł na #4 pozycji w UK Singles Chart. Drugi, No Worries, wydany w listopadzie, zajął #4 pozycję. Piosenka przyniosła Simonowi popularność w Niemczech, Holandii i Włoszech, później także w innych krajach europejskich, a także w Azji. Do tej pory jest to jeden z częściej granych utworów w stacjach muzycznych w UK. Wkrótce po wydaniu drugiego singla, został wydany pierwszy solowy album Simona pt. Sanctuary. Mimo, że początkowo zajął #28 pozycję w UK Album Charts, jego sprzedaż powiększała się z tygodnia na tydzień. 13 marca 2006 roku, około cztery miesiące po wydaniu albumu, osiągnął on #7 pozycję na oficjalnych listach oraz status podwójnej platyny. Trzecim singlem z albumu Sanctuary okazał się być utwór After All This Time, wydany w lutym 2006 roku. Singel nie zmieścił się w czołowej dziesiątce notowania – tak jak poprzednie single – i oficjalnie wylądował na #16 pozycji.

  Grace

  We wrześniu 2006 roku, oficjalna strona Webbe'a podała datę premiery pierwszego singla z jego drugiej solowej płyty. Piosenka Coming Around Again, wydana 30 października, opowiadała (cyt.) "o radosnych chwilach w życiu człowieka, do których każdy wraca się z przyjemnością". Singel zajął #12 miejsce w UK Singles Charts, a album Grace, wydany 13 listopada, wylądował tuż za pierwszą dziesiątką, na miejscu #11. Słabo sprzedał się drugi singel z płyty Grace, My Soul Pleads For You, który nie zmieścił się w 40 UK Singles Chart. Było to wielkie rozczarowanie, zarówno dla Simona, jak i jego wytwórni, gdyż piosenka została określona "jednym z lepszych utworów 2007 roku". Trzecim singlem została tytułowa piosenka Grace, która wraz z soundtrackiem do filmu Fantastyczna Czwórka 2: Narodziny Srebrnego Surfera pt. Ride The Storm została ciepło przyjęta przez publikę.

  Dyskografia

  Single

  Filmografia

  • Naga prawda o miłości (The Truth About Love) (2004) jako Dan Harlow
  • Rollin With The Nines (2006) jako Too Fine
  • Run (2006/2008)

  Inne projekty

  Simon jest mocno zaangażowany w rynek muzyczny, poszerza swoją działalność poprzez takie organizacje jak "Love 4 Music" oraz "Love 4 PR".

  Jest menagerem zespołu VS (Jaime Summaz, Marvin Humes, Ryan Taylor, Chinyere McKenzie & Blimi), który odnosił spore sukcesy na brytyjskim rynku muzycznym: Love You Like Mad (#7), Call U Sexy (#11), Make It Hot (#29). Simon jest także menagerem amerykańsko/brytyjskiego girlsbandu L.A.D.E. oraz hip-hopowego zespołu UK-TEAM, który promował podczas swojej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii w 2007 r.

  Posiada też własną agencję modelek i wspiera osoby próbujące zaistnieć w modelingu.

  Życie osobiste

  Simon został ojcem w wieku siedemnastu lat, jego córka ma na imię Alannah i – jak mówi szczęśliwy tata – "ma najwyższą średnią w klasie". Obecnie Simon nie utrzymuje kontaktów z jej matką.

  Jego kuzynką jest Keisha Buchanan z Sugababes.

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform