Times of Grace

 • Times Of Grace – amerykańska grupa muzyczna powstała w 2007 roku, założona w formie projektu przez duet muzyków: Adama Dutkiewicza i Jesse'go Leacha – w latach 1999-2002 oraz od 2012 występujących wspólnie w zespole Killswitch Engage.

  Historia

  Geneza

  Początki zamysłu wspólnego projektu obu artystów sięgają 2007 roku. Podczas trasy koncertowej grupy Killswitch Engage w ramach Warped Tour, Adam Dutkiewicz doznał kontuzji pleców i trafił do szpitala. Przebywając w łóżku zaczął tworzyć muzykę - układał riffy leżąc z gitarą na brzuchu. Wspominał to później w jednym z wywiadów:

  Pod względem muzycznym materiał był według artysty "dość dziwny; metal i trochę ballady, jak również muzyki w stylu Neurosis" (który w tym czasie wybierał się na tournee ze swoim ówczesnym zespołem Seemless). Wokalista stwierdził po tym:

  Jak wyznał Leach w październiku 2008 roku, muzyka projektu miała zawierać materiał sięgający "od słodkiego cichego śpiewu z łagodnymi gitarami i fortepianem do energetycznego melodyjnego hardcore punka, przez mocny emo pop rock aż do sludge i metalu". Muzyk przyznał, że obaj z Adamem tworzą "rzeczy, jakich nigdy dotąd nie robili oraz że obaj wnoszą do tego zróżnicowane wokale".

  Debiut

  17 sierpnia 2010 pierwotnie poinformowano, iż debiutanckie dzieło obu muzyków, zatytułowane The Hymn of a Broken Man, ujrzy światło dzienne 9 listopada 2010 nakładem wytwórni Roadrunner Records. Dutkiewicz i Leach, którzy osiągnęli sukces wydając w 2002 album Alive or Just Breathing grupy Killswitch Engage przyznali, że w żadnym razie nie chcieli tworzyć kontynuacji w stylu tejże płyty. Wedle ich deklaracji "jest to album oczyszczenia i katharsis dla każdego z nich, w którym zostali egzorcyzmowani z demonów i stworzyli muzykę agresywną jak i melodyjną". Jesse Leach po raz kolejny wypowiedział się na temat albumu w następujący sposób:

  15 października 2010 wytwórnia Roadrunner poinformowała o udostępnieniu utworu "Strength in Numbers" do pobrania na swojej stronie internetowej. Jest to pierwszy z materiałów wideo będących obrazem do wszystkich utworów z albumu.

  W lutym 2011 odbyła się trasa koncertowa po Stanach Zjednoczonych.

  Z uwagi na powrót Jessego Leacha do grupy Killswitch Engage, duet Times Of Grace zawiesił działalność.

  Dyskografia

  • The Hymn of a Broken Man (2011)
  • "Strength in Numbers" (2010)

  Teledyski

  • "Strength in Numbers" (2010, reż Robby Starbuck)[23]
  • "Where The Spirit Leads Me" (2011)[24]
  • "The Forgotten One" (2011)[19]
  • "Live in Love" (2011)

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience
google remarketing

adform