Corey Taylor

 • Corey Taylor (ur. 8 grudnia 1973 w Des Moines w stanie Iowa) – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i producent muzyczny. W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 86. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader .

  Działalność artystyczna

  Pierwszym zespołem, w którym grał był Stone Sour, który zawiesił działalność w 1997 r. kiedy Corey przeszedł do grupy Slipknot, gdzie zastąpił wokalistę Andersa Colsefini. Rok później uczestniczył w nagraniu demo dla Roadrunner Records. Znalazły się na nich m.in. pierwsze hity grupy "Spit it Out" oraz "Wait and Bleed" (nagrane one zostały ponownie w 1999 r. jako materiał na album "Slipknot"). Demo to pokazywało jak zmienił się ten zespół po wydaniu debiutanckiego "Mate.Feed.Kill.Repeat.". W 1999 r. Slipknot wydał oficjalny debiut nazwany po prostu Slipknot. W 2002 r. reaktywował się Stone Sour i w tym samym roku ukazał się ich debiut Stone Sour, a w 2006 r. druga płyta pt. Come What(ever) May. Poza tym, Taylor występował i współpracował z innymi grupami, m.in. z Soulfly, Snot, Anthrax, Apocalyptica oraz Walls of Jericho.

  Publikacje

  • Taylor, Corey, Seven Deadly Sins, Da Capo Press, 2011, ISBN 978-0-09-193845-1[4]

  Filmografia

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience
google remarketing

adform