Für Frauen ist das kein Problem

Max Raabe

 • Max Raabe (ur. 12 grudnia 1962 w Lünen, Niemcy) - niemiecki wokalista, lider orkiestry Palast Orchester. Specjalizuje się wraz ze swoim zespołem w odtwarzaniu nastroju utworów niemieckich z lat 20. i 30. XX wieku oraz z przewrotnych i dwuznacznych interpretacji piosenek kabaretowych z epoki weimarskiej, aranżacji w dawnym stylu współczesnych amerykańskich przebojów. Znany ze swojego ironicznego poczucia humoru i dystansu do muzyki filmowej i rozrywkowej.

  Oprócz utworów z tej epoki (np. z repertuaru Comedian Harmonists), zespół słynie z rearanżacji współczesnych przebojów w dawnym stylu, co w połączeniu z groteskową interpretacją wokalną Raabego, stawia te utwory na granicy ich parodii. W dyskografii znajdują się rearanżacje takich przebojów jak: Oops, I did it again (Britney Spears), "Around the world (la la la)" (ATC), "Angel" (Shaggy), "Blue (da ba dee)" (Eiffel 65), "Kiss" (Prince), "Let's talk about sex" (Salt'n'pepa), "Mambo No. 5" (Lou Bega), "Sex Bomb" (Tom Jones), "We Will Rock You" (Queen) i wiele innych.

  W 1999 zagrał w Operze za trzy grosze Bertholta Brechta, u boku Niny Hagen.

  Występował także na weselu Marilyna Mansona i Dity Von Teese w irladzkim zamku Gottfrieda Helnweina, 3 grudnia 2005.

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform