Unwritten (MTV.com LIVE)

Natasha Bedingfield

 • Natasha Anne Bedingfield (ur. 26 listopada 1981 w Surrey) – angielska piosenkarka i autorka tekstów. W dniu 21 marca 2009 poślubiła amerykańskiego biznesmena Matthew Robinsona. Zadebiutowała w latach 80. jako członkini zespołu chrześcijańsko-rockowego The DNA Algorithm tworzonego przez artystkę i jej rodzeństwo: Daniela oraz Nikolę Rachelle. Od lat 90. wokalistka nagrywała piosenki rock i gospel dla Hillsong London Church.

  Swój pierwszy, solowy album Unwritten Natasha nagrała w roku 2004. Główne brzmienia muzyczne na albumie to wolne Pop rock inspirowane muzyką R&B. Drugi album wokalistki, "N.B." (2007), promowany był przez trzy utwory: "I Wanna Have Your Babies", "Soulmate" i "Say It Again", które nie zajęły miejsca w Top 5 brytyjskiego notowania najlepiej sprzedających się singli.

  Natasha Bedingfield promuje światową akcję humanitarną "Stop the Traffik", która pomaga głodującym dzieciom. Kampania prowadzona jest przez matkę artystki pod nazwą "Global Angels". W roku 2008 wzięła udział w nagraniu charytatywnej piosenki "Just Stand Up", z której dochód został przekazany instytucjom pomagającym osobom żyjącym z nowotworem.

  Dzieciństwo

  Bedingfield urodziła się w Lewisham w Anglii. Jej rodzice Molly i John Bedingfieldowie byli wolontariuszami, którzy często wyjeżdżali, dlatego Natasha dzieciństwo spędziła w Nowej Zelandii.

  Bedingfield przez rok studiowała psychologię na Uniwersytecie Greenwich, aby ona sama "pisała coraz lepsze teksty piosenek".

  Kariera muzyczna

  2004-2006: Unwritten

  W roku 2003 Bedingfield podpisała kontrakt z wytwórnią płytową Sony BMG.

  Pierwszy singel z płyty "Single" osiągnął miejsce #3 na brytyjskiej liście przebojów. Czwartym singlem z płyty okazał się utwór "I Bruise Easily", który nie osiągnął takiej popularności jak poprzednie piosenki Bedingfield, zajmując pozycję #12 na brytyjskiej liście przebojów.

  W listopadzie 2006 Natasha wydała DVD Live in New York City zawierające koncert na żywo, dokument o artystce oraz wszystkie wydane przez nią teledyski. Tego samego miesiąca Bedingfield nagrała utwór "Still Here" napisany przez Diane Warren do filmu Rocky Balboa. Mimo iż piosenka nie ukazała się na oficjalnym soundtracku to pojawiła się na drugim, studyjnym albumie Natashy, N.B. (2007).

  W lipcu 2007 Natasha pojawiła się razem z Esmée Denters na portalu YouTube, gdzie śpiewały utwór "Unwritten"; mimo że Bedingfield podłożyła swój głos od początku utworu, to pojawiła się w obiektywie pod koniec piosenki.

  Od 2007: N.B. oraz Pocketful of Sunshine

  Drugi album Bedingfield, N.B. ukazał się w kwietniu 2007. W stworzeniu albumu, Natashy pomagały takie sławy jak Eve, czy Adam Levine członek zespołu Maroon 5. Brzmienia muzyczne na krążku nawiązują do R&B, reggae oraz electronica. N.B. zadebiutował na miejscu #9 brytyjskiego notowania najlepiej sprzedających się płyt.

  "I Wanna Have Your Babies", główny singel z albumu, został skomentowany przez krytyków jako "banalno-słowna piosenka" opowiadająca o kobiecie szukającej ojca dla swojego dziecka. Trzecim singlem z krążka okazała się kompozycja "Say It Again", która wydana została dnia 8 października 2007 w Wielkiej Brytanii. Z powodu wydania utworu jedynie w formacie Digital Download, piosenka nie cieszyła się popularnością w rodzimym kraju artystki, nie debiutując nawet na notowaniu Top 100 najlepiej sprzedających się singli.

  Bedingfield, aby promować swój najnowszy krążek, została głównym supportem trasy koncertowej Justina Timberlake'a The Future Sex/Love Show w maju 2007. Dnia 3 października 2007 wokalistka pojawiła się na gali 2007 BT Digital Music Awards w Camden dzielnicy położonej w południowej części Londynu, aby odebrać nagrodę w kategorii "Najlepszej artystki pop" oraz zaprezentować utwór "Say It Again".

  Pod koniec roku 2007 wokalistka wydała singel "Love Like This" jedynie na muzyczny rynek Ameryki Północnej.

  Dyskografia

  Albumy studyjne

  • 2004: Unwritten
  • 2007: N.B.
  • 2008: Pocketful of Sunshine
  • 2010: Strip Me

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform