Bow Chicka Wow Wow ft. Lil Wayne

Mike Posner Featuring Lil Wayne

 • Michael "Mike" Posner (ur. 12 lutego 1988 w Detroit, Michigan) – amerykański piosenkarz, autor tekstów i producent. 10 sierpnia 2010 roku wydał swój debiutancki krążek 31 Minutes to Takeoff. Pierwszy singel z płyty Cooler Than Me dotarł do Top 10 prestiżowej listy Billboard Hot 100.

  Życiorys

  Urodził się w Detroit w stanie Michigan, a wychowywał się w Southfield. Jego ojciec, prawnik, jest wyznania judaistycznego, a matka, farmaceutka, katoliczką. Posner ukończył Groves High School oraz socjologię na Duke University. Podczas studiów na Duke był członkiem stowarzyszenia Sigma Nu. W trakcie studiów otrzymał również certyfikat z marketingu i zarządzania.

  Kariera

  Jego debiutancki album 31 Minutes to Takeoff został wydany 10 sierpnia 2010 roku. Pierwszy singel z płyty, Cooler Than Me, został wyprodukowany przez Gigamesha i osiągnął #6 na liście Billboard Hot 100. Posner wystąpił podczas festiwalu Bonnaroo i Warped Tour 2010. Drugi singel, Please, Don't Go, został wydany 20 lipca 2010 roku. Piosenkarz współpracuje z takimi artystami jak Snoop Dogg, Wiz Khalifa, Kid Cudi, Wale, Big Sean, Bun B, One Be Lo, Eric Holljes i 3OH!3.

  Dyskografia

  Mini albumy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform