I'm In Miami Bitch

LMFAO

 • LMFAO – amerykański duet electro hopowy, złożony z producentów i tancerzy: Redfoo (Stefana Kendala Gordy'ego, ur. 3 września 1975). Grupa powstała w 2006 roku w Los Angeles. Muzyka LMFAO porusza tematy dobrej zabawy oraz alkoholu, a sama grupa określa swój styl mianem "imprezowego rocka".

  We wrześniu 2012 roku SkyBlu oraz Redfoo ogłosili, że robią przerwę w działalności zespołu, chcąc skupić się na karierze solowej. Zaprzeczyli jednocześnie doniesieniom, jakoby grupa została rozwiązana.

  Kariera

  2006–07: formacja i początki

  Redfoo (Stefan Kendal Gordy) i SkyBlu (Skyler Husten Gordy) dorastali w prestiżowej dzielnicy Los Angeles, Pacific Palisades, gdzie w 2006 roku powołali do życia LMFAO. Duet przyznał, że ich oryginalna nazwa brzmiała początkowo Sexe Dude (czytane jako Sexy Dudes), jednak ostatecznie została zmieniona za radą ich babci. W listopadzie 2008 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią płytową Interscope.

  2008–09: Party Rock i lokalna sława

  1 lipca 2008 roku w iTunes premierę miał debiutancki minialbum LMFAO, Party Rock EP. Rok później, 7 lipca 2009 roku, ukazał się pierwszy album studyjny formacji, noszący ten sam tytuł – Party Rock. Płyta uplasowała się na 33. miejscu listy Billboard 200, uzyskując ponadto złoty status w Kanadzie, za sprzedaż powyżej 40 tysięcy egzemplarzy.

  Pierwszy singel LMFAO, "I'm in Miami Bitch", znany także w wersji ocenzurowanej jako "I'm In Miami Trick", został wydany w grudniu 2008 roku i dotarł do 51. pozycji notowania Billboard Hot 100 oraz do 37. miejsca Canadian Hot 100.

  Na początku 2009 roku mało znany wówczas producent, DJ Inphinity, stworzył bootleg, wykorzystując remiks utworu "Let the Bass Kick" DJ-a Chuckie, a także wokal a cappella LMFAO. Wynikiem jego prac był utwór "Bass Kick in Miami", który zyskał dużą popularność w Internecie. Kilka tygodni później piosenka stała się muzycznym motywem przewodnim programu reality show Kourtney i Khloé jadą do Miami.

  W sierpniu 2009 roku koncert LMFAO w Cancun został przedstawiony w programie MTV The Real World: Cancun. W tym samym roku duet pojawił się gościnnie w piosence "Sine Language" The Crystal Method.

  2010–11: Sorry for Party Rocking i sukces międzynarodowy

  W połowie 2010 roku David Guetta zaprosił Chrisa Willisa, LMFAO i Fergie nagrania wspólnego utworu "Gettin' Over You", który okazał się międzynarodowym hitem, zajmując miejsca w czołowych dziesiątkach list przebojów w jedenastu państwach. Piosenka przyniosła LMFAO umiarkowaną rozpoznawalność na światowej scenie muzycznej.

  Następnie miesiące duet spędził w studio nagraniowym, gdzie kompletował materiał na swoją drugą płytą studyjną. Efektem ich prac był album Sorry for Party Rocking, wydany 17 czerwca 2011 roku. Pierwszy singel z płyty, "Party Rock Anthem", nagrany z udziałem Lauren Bennett i producenta GoonRock, osiągnął największy sukces w dotychczasowej karierze LMFAO, przynosząc duetowi międzynarodową rozpoznawalność. Utwór uplasował się na 1. miejscach notowań w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i kilkunastu innych krajach. "Party Rock Anthem" uzyskał status między innymi pięciokrotnej platyny w Stanach Zjednoczonych i dziesięciokrotnej platyny w Australii. Z kolei nakręcony do niego wideoklip wprowadził do współczesnego mainstreamu ikoniczny styl tańca Melbourne Shuffle.

  Drugi singel z Sorry for Party Rocking, "Champagne Showers" z udziałem Natalii Kills, miał premierę 27 maja 2011 roku.

  W 2011 roku odbyła się pierwsza azjatycka seria koncertów LMFAO; duet wystąpił między innymi w Singapurze, Tajpej i Kuala Lumpur.

  Od 2012: Super Bowl i przerwa w działalności

  W roku 2012 premierę miała kolekcja odzieży zaprojektowana przez Skyblu i Redfoo.

  5 lutego 2012 roku LMFAO pojawił się gościnnie na scenie podczas występu Madonny w ramach halftime show Super Bowl XLVI, wykonując wraz z nią miks piosenek "Music", "Party Rock Anthem" i "Sexy and I Know It".

  We wrześniu 2012 roku zespół wydał specjalne oświadczenie, zapowiadając przerwę w działalności, jako że jego członkowie planują skupić się na rozwoju karier solowych. W odpowiedzi na medialne reakcje po tej wiadomości, Skyblu i Redfoo sprostowali, że grupa się nie rozpadła i wznowi działalność w nieokreślonej przyszłości.

  Muzyczne wpływy i inspiracje

  LMFAO wymienia szereg różnorodnych artystów, którzy mają wpływ na twórczość duetu. Do grona ich inspiracji należą na przykład raper Tupac Shakur, grupa The Black Eyed Peas, wokaliści James Brown i Michael Jackson, a także grupy rockowe pokroju The Beatles oraz Led Zeppelin. Redfoo i SkyBlu są ponadto, jak przyznali, wielkimi fanami Jacksona, dlatego w swoich choreografiach często wykorzystują jego charakterystyczne kroki taneczne.

  W 2007 roku LMFAO uczestniczył w Winter Music Conference w Miami, która – wedle słów członków duetu – była doświadczeniem, które zainspirowało zarówno muzyczny, jak i kreatywny styl nowo powstałej formacji.

  Życie prywatne

  Redfoo, czyli Stefan Kendal Gordy, jest synem Berry'ego Gordy'ego – producenta muzycznego i założyciela słynnej wytwórni Motown. Redfoo jest również byłym szwagrem Jermaine'a Jacksona, starszego brata Michaela Jacksona, a zarazem wujkiem Jermaine'a Jacksona, Jr.

  Redfoo był w przeszłości day traderem, występując między innymi w programie Mad Money, emitowanym na antenie telewizji CNBC. Natomiast SkyBlu od 2007 roku jest związany z piosenkarka Chelseą Korka z zespołu Paradiso Girls.

  Dyskografia

  • Party Rock (2009)
  • Sorry for Party Rocking (2011)

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform