Dance Like There's No Tomorrow

Paula Abdul

 • Paula Julie Abdul (ur. 19 czerwca 1962 w San Fernando, Kalifornia) – amerykańska piosenkarka, tancerka, choreograf. Była jurorką w programie "American Idol" i "The X Factor" oraz cheerleaderką Laker Girls w koszykarskiej lidze NBA. Przez wiele lat współpracowała jako choreografka Janet Jackson oraz z Michaelem Jacksonem. Wystąpiła w takich teledyskach Janet jak: "Nasty", "What Have You Done For Me Lately", "When I Think Of You"; a także w teledysku Michaela Jacksona "Liberian Girl"

  Życiorys

  Paula pochodzi z rodziny o korzeniach żydowskich. Ojciec Harry Abdul urodził się w Aleppo, Syria. Lata młodości spędził w Brazylii, aby potem przeprowadzić się do USA, gdzie spotkał Lorraine, matkę Pauli. Lorraine urodziła się w Minnedosa w Kanadzie, do której jej przodkowie wyemigrowali z Rosji i Ukrainy. Paula Abdul mimo, że jest amerykanką, posiada także po matce obywatelstwo kanadyjskie. Paula ma również siostrę o imieniu Wendy, która jest od niej siedem lat starsza. W 1978 roku piosenkarka ukończyła Van Nuys High School.

  Paula od najmłodszych lat uczestniczyła w zajęciach tanecznych. Jako mała dziewczynka brała lekcje baletu, później jazzu i tapu. W czasie gdy uczęszczała do Van Nuys High School, była cheerleaderką. Paula mając 15 lat otrzymała stypendium, które wykorzystała biorąc udział w obozie tanecznym w pobliżu Palm Springs. Udział w powyższym obozie pomógł Abdul wystąpić w niezależnym filmie muzycznym, Junior High School, co później sama określała jako krok milowy w jej karierze.

  Abdul studiowała broadcasting na California State University w Northridge. Na pierwszym roku studiów, Paula wzięła udział w castingu i została wybrana z grona 700 kandydatek, do cheerleaderek klubu NBA Los Angeles Lakers. W ciągu trzech miesięcy, stała się głównym choreografem grupy. Po pół roku porzuciła uniwersytet, aby skupić się na choreografii i karierze tanecznej.

  Dyskografia

  Albumy

  • Forever Your Girl (1988)
  • Shut Up and Dance (1990)
  • Spellbound (1991)
  • Head Over Heels (1995)
  • Paula Abdul: Greatest Hits (2000)
  • Greatest Hits: Straight Up! (2007)

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform