(It) Feels So Good

Steven Tyler

 • Steven Tyler właściwie Steven Victor Tallarico (ur. 26 marca 1948 w Yonkers) – amerykański wokalista i współautor tekstów zespołu rockowego Aerosmith. Potrafi także grać na gitarze, harmonijce, pianinie, mandolinie, perkusji i banjo.

  W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 3. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.

  Biografia

  Jego ojciec, Victor Tallarico, o pochodzeniu włosko-niemieckim, był muzykiem klasycznym, prowadzącym w Nowym Jorku własną orkiestrę Vic Tallarico Orchestra, nauczał także muzyki w Cardinal Spellman High School w Bronksie; matka – Susan Blancha – ma pochodzenie słowiańsko-czirokeskie, jej nazwisko rodowe Blancha jest przekształconą wersją oryginalnego polskiego nazwiska Czarnyszewicz, potem ukończył szkołę Leonard Quintano’s School for Young Professionals.

  Pierwszy raz śpiewać zaczął w wieku 6 lat w kościelnym chórze, choć nie brał nigdy lekcji śpiewu. Jako nastolatek występował w przerwach występów innych wykonawców w barze ojca swego przyjaciela Raya Tabano. Zanim dołączył do Aerosmith śpiewał i grał na perkusji w kilku lokalnych zespołach: Chain Reaction, Strangeurs, William Proud, Chain.

  Latem 1969 roku Steven wyjechał na wakacje do Sunapee, gdzie poznał Joe Perry’ego, który pracował w miejscowej restauracji. Rok później wraz z Joe Perrym i Tomem Hamiltonem przeprowadzili się do Bostonu, gdzie założyli wspólnie zespół Aerosmith. W składzie znaleźli się także perkusista Joey Kramer i gitarzysta Brad Whitford.

  Życie prywatne

  Tyler ma trzy córki i syna z różnych związków – znaną aktorkę Liv Tyler, Mię i Chelsea oraz Taja Monroe Tallarico. Ma także wnuka – Milo.

  Od 2006 związany z promotorką tras Aerosmith Erin Brady.

  Z zamiłowaniem uprawia sport. Jeździ na nartach wodnych, rolkach. Pływa na motorówce. Lubi wyprawy do lasu, skoki do wody, jazdę konną, wędkarstwo.

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform