How Does it Feel?

Tonight Alive

 • Tonight Alive to zespół rockowy pochodząc z Australii, stworzony w 2008 roku.

  Kariera

  Początki (2008-2010)

  Gitarzysta Jake Hardy i basista Cameron Adler, którzy już wtedy grali w zespołach rockowy, dołączyli do szesnastoletniej letniej Jenny McDougall, tworząc zespół Tonight Alive. Wkrótce potem dołączył Whakaio Taahi oraz jego szkolny kolega Matt Best. Przez pierwsze miesiące grali na lokalnych imprezach w Sydney i okolicach, gdzie zgromadzili dużą grupę fanów.
  W 2009 roku zespół nagrał swoją pierwszą EPkę All Shapes And Disguises której producentem był Greg Stace i ukazał się on w czerwcu 2010 roku. Po paru miesiącach wydali swój debiutancki singiel " Wasting Away ".
  W listopadzie postał jeszcze jeden mini-album, Consider This.

  What Are You So Scared Of? (2011-2012)

  Pod koniec 2010 roku demo nowego materiału Tonight Alive wylądował na biurku producenta Marka Trombino. Po jakimś czasie zaproponował on nagranie debiutanckiej płyty.
  W pierwszych miesiącach 2011 roku, zespół Tonight Alive poleciał do Los Angeles aby nagrać swój debiutancki album w NRG Studios zajęło im to dwa miesiące. Utwory " To Die For ", pochodzący z pierwszego EP zespołu All Shapes & Disguises i " Thankyou and goodnight " , pochodzący z drugiego EP zostały ponownie nagrane na tej płycie. Pierwszy singiel " Starlight " został wydany 1 lipca i był grany w całej Australii na lokalnych stacjach radiowych. Teledysk do utworu został wydany trzy dni później. Drugi singiel , " Let It Land " został wydany wraz z teledyskiem do utworu dnia 19 września. What Are You So Scared Of? został wydany w Australii 14 października 2011. Na początku listopada 2011 roku, Tonight Alive podpisał kontrakt z Fearless Records, i wydał drugi EP Consider This oraz What Are You Scared Of? w USA.

  The Other Side (2013-teraz)

  Tonight Alive wydał singiel " Breakdown " 12 marca 2013. Zespół nagrał swój kolejny album, The Other Side, w Australii, który został wydany dnia 6 września 2013 przez Fearless Records.

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform