Victoria Beckham

 • Victoria Caroline Beckham z domu Adams (ur. 17 kwietnia 1974 w Hertfordshire w Anglii) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka, w późniejszym czasie projektantka mody i perfum. Na świecie znana głównie jako celebrytka.

  Karierę rozpoczęła w girlsbandzie Spice Girls jako Posh Spice. Po rozpadzie Spice Girls rozpoczęła karierę solową, wydała dwie płyty.

  4 lipca 1999 wyszła za mąż za Davida Beckhama i przyjęła jego nazwisko. Jest matką trzech synów: Brooklyna Josepha (ur. 4 marca 1999 w Marylebone, Londyn), Romeo Jamesa (ur. 1 września 2002 w Marylebone, Londyn) oraz Cruza Davida (ur. 20 lutego 2005 Madryt) oraz córki Harper Seven (ur. 10 lipca 2011 w Los Angeles).

  Próbowała sił jako projektantka mody i modelka. W 2004 roku otworzyła własna kolekcję DVB Style, na którą składały się okulary, torby i bielizna. Wypuściła własna kolekcję dżinsów, której głównym sponsorem była firma Rock & Republic, jednak w USA wycofano je ze sprzedaży.

  W 2001 wydała własna autobiografię Learning to Fly, opisującą związek z mężem Davidem oraz ich pierwsze dziecko. 5 lat później wydała książkę o modzie pt. That Extra Half an Inch: Hair, Heels and Everything In Between, rok później ukazała się druga część książki.

  Wystąpiła w 3 reality show. Pierwsze, pt. Being Victoria Beckham (2001), było o jej karierze solowej, natomiast drugim był show The Real Beckhams (2003). W 2007 roku, kiedy postanowiła przeprowadzić się z rodziną do USA, nagrano jeden odcinek Victoria Beckham: Coming to America, opowiadający o przeprowadzce. Ponadto zagrała gościnnie w serialu Brzydula Betty oraz reality show Kreator mody. W 2012 roku wystąpiła na zakończeniu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie z koleżankami z zespołu Spice Girls. W 2012 roku nadzorowała także z zespołem tworzenie Musicalu "VIVA FOREVER" opartym na dotychczasowej karierze Spice Girls.

  Dzieciństwo

  Jest najmłodszą córka państwa Anthony i Jacqueline Adams w Goffs Oak w hrabstwie Hertfordshire w Anglii. Ojciec był elektronikiem, matka prowadziła dom. Ma dwoje starszego rodzeństwa: Louise i Christiana. Ukończyła St. Mary's High School w Cheshunt i Jason Theatre School w Hoddesdon.

  Piosenkarka

  Spice Girls

  Victoria Beckham występowała w girlsbandzie Spice Girls pod prawdziwym nazwiskiem lub jako Posh Spice. Wraz z Emmą Bunton, Geri Halliwell, Melanie Brown i Melanie Chisholm wydały 3 płyty i 12 singli oraz wyjechały na 3 tournée w latach 1996-2000. Pierwszy singiel Wannabe osiągnął największy sukces, natomiast ostatnia płyta zespołu Forever została nagrana już w składzie 4 osobowym, gdyż Geri Halliwell odeszła z zespołu w 1998 roku.

  28 lipca 2007 na konferencji prasowej w Londynie ogłoszono reaktywację zespołu. Każda z piosenkarek miała na powrotnym tournée zarobić 10 mln funtów. 1 grudnia ukazała się składanka Greatest Hits z dwoma nowymi nagraniami. Miesiąc wcześniej na rynek został wypuszczony singiel Headlines (Friendship Never Ends). Dzień po ukazaniu się składanki zespół wyruszył w tournée The Return of the Spice Girls rozpoczęty koncertem w Vancouver w Kanadzie. Trasa zakończyła się 26 lutego 2008 w Toronto w Kanadzie.

  Beckham wystąpiła w dokumencie zrobionym dla australijskiej telewizji Fox8, o koncertach Spice Girls w Anglii. Pokazano go 31 grudnia 2007.

  Występy solowe

  14 sierpnia 2000 wydała pierwszy solowy singiel Out Of Your Mind, jeszcze za czasów Spice Girls. Tydzień po ukazaniu się singla w brytyjskich sklepach zajął 1 miejsce na liście UK Singles Chart. 8 lipca 2000 po raz pierwszy zaśpiewała solo piosenkę Out Of Your Mind w Hyde Park w Londynie. Dobra sprzedaż singla zaowocowała podpisaniem kontraktu z Virgin Records. Następnym singlem była piosenka Not Such An Innocent Girl, która miała swoja premierę 17 września 2001, 7 miesięcy po rozpadzie Spice Girls.

  1 października 2001 wydała płytę Victoria Beckham lub VB. Zajęła 10 miejsce na brytyjskiej liście UK album chart. Album sprzedał się na świecie w nakładzie 5 mln sztuk, w samej Wielkiej Brytanii w 50 000 kopiach. Ostatnim singlem wydanym z płyty był utwór A Mind of Its Own, wydany 11 lutego 2002. Zajął 6 miejsce w Wielkiej Brytanii, sprzedając się w nakładzie 56 500 kopii.

  Nagrywanie drugiej płyty zostało wstrzymane, ponieważ Victoria zaszła drugi raz w ciążę. Urodziła 1 września 2002 syna o imieniu Romeo. Zakończyła współpracę z wytwórnią Virgin Records. Pod koniec 2002 roku rozpoczęła współpracę z Telstar Records wraz z nowym managerem Simonem Fullerem. Kontrakt z wytwórnią kosztował 1,5 mln funtów. Pierwszy singiel zapowiadający drugą płytę to Open Your Eyes. Następnie wydała singiel Let Your Head Go. Jednak pod wpływem męża przeprowadziła się z Anglii do Hiszpanii i zrezygnowała z drugiej płyty.

  29 grudnia 2003 roku wydała singiel This Groove. Wtedy zapowiedziała, że wyda płytę w stylu R&B i hip-hop.

  W 2003 roku wydała rodzinny reality show The Real Beckhams, w którym wykorzystano 6 piosenek Victorii.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform