Marlon Roudette

 • Marlon Roudette (ur. 5 stycznia 1983 w Londynie) - brytyjski piosenkarz, członek duetu Mattafix, grającego muzykę alternatywną - będącą mieszanką bluesa, hip-hopu, R&B, reggae oraz tradycyjnej muzyki hinduskiej. W 2011 roku Marlon rozpoczął karierę solową.

  Dzieciństwo i młodość

  Marlon Roudette urodził się w Londynie i pochodzi z artystycznej rodziny. Mama jest projektantką zaś ojciec producentem muzycznym. I to sprawiło, że już w dzieciństwie miał nieograniczony kontakt z dźwiękiem i muzyką. Młodość spędził na Karaibach, rodzinnych stronach swojej mamy, gdzie – jak wspomina – muzyka otaczała go z każdej strony: w autobusie, sklepach, barach i klubach.

  Kariera

  Początki kariery

  W wieku 17 lat Marlon opuścił Karaiby by wrócić do Londynu. Tam spotykał przyszłego kompana z Mattafix, Preetesha Hirji. Razem postanawiali wspólnie zająć się tworzeniem nagrań. Piosenka stała się numerem jeden w Nowej Zelandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech.

  Mattafix wydał łącznie dwa albumy Signs Of A Struggle (2005) i Rhythm and Hymns (2007).

  2011: Matter Fixed

  W 2011 roku Marlon rozpoczął karierę solową.

  2014: Electric Soul

  8 sierpnia 2014 roku w Niemczech ukazała się druga solowa płyta Marlona - Electric Soul. W Polsce w wersji cyfrowej album pojawił się 26 sierpnia. Singlem promującym płytę jest utwór "When the Beat Drops Out".

  Linki zewnętrzne

  Przypisy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform