Won't Go For More

Selah Sue

 • Selah Sue, właśc. Sanne Putseys – belgijska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka wykonująca muzykę z pogranicza gatunków takich jak soul, funk, reggae i rock.

  Biografia

  Dzieciństwo, początki kariery

  Sanne Putseys urodziła się we flamandzkim mieście Leuven, a wychowywała się w pobliskim miasteczku Leefdaal. W wieku piętnastu lat nauczyła się grać na gitarze akustycznej i zaczęła pisać własne piosenki. Kiedy miała siedemnaście lat wystąpiła jako najmłodszy i jedyny żeński artysta w otwartym konkursie piosenki Open Mic-avond w Het Depot w Leuven. Zauważył ją wówczas holenderski wokalista Milow, który zaproponował jej wspólny występ na scenie. Sanne Putseys udało się wypracować początek swojej muzycznej kariery w czasie studiów psychologii na Katholieke Universiteit Leuven. Następnie współpracowała na scenie z takimi artystami jak Moby, Simply Red, Jamie Lidell, Novastar, Keziah Jones czy Sébastien Tellier.

  2008-10: Black Part Love

  W styczniu 2009 premierę miała jej debiutancka EPka zatytułowana Black Part Love. Od września 2008 do sierpnia 2009 Selah Sue zdobywała muzyczne doświadczenie od belgijskiego teatru muzycznego Ancienne Belgique. Program, w którym brała udział, został powołany, aby wspierać obiecujących artystów, którzy nie są związani z żadną wytwórnią. Występowała w programach telewizyjnych, takich jak De wereld draait door w holenderskiej telewizji oraz w kilku programach we Flamandii.

  W 2010 roku zagrała koncerty w największych festiwalach w Belgii, w tym m.in. na Les Nuits Botanique, Les Ardentes, Dour, Lokerse Feesten, Couleur Café i Pukkelpop. Występowała poza granicami kraju na dużych festiwalach, takich jak m.in.: Lowlands w Holandii, Les Eurockéennes de Belfort we Francji i Sziget Festival na Węgrzech.

  W październiku tegoż roku ukazała się druga minipłyta Sue zatytułowana Raggamuffin. W listopadzie zagrała jako support Prince’a na koncercie na arenie Sportpaleis w Antwerpii.

  2011-13: Selah Sue

  W 2011 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Selah Sue. Płytę promował singiel „This World”, który został wykorzystany w reklamie telewizyjnej firmy Kinder Bueno. Drugim singlem z krążka został utwór „Crazy Vibes”. Na płycie znalazł się także m.in. utwór „Please”, który nagrała we współpracy z Cee Lo Greenem. Piosenka została umieszczona także na albumie artysty zatytułowanym The Lady Killer.

  Pod koniec października 2012 roku Sue zagrała podczas ceremonii ślubu pary królewskiej w Luksemburgu. W tym samym roku nagrała swoją wersję utworu „Spoonful”, która została wykorzystana w reklamie firmy Häagen-Dazs z udziałem Bradley’a Coopera, a także wydała swoją trzecią minipłytę zatytułowaną Rarities.

  Od 2014: Reason

  27 października 2014 roku Sue opublikowała swój nowy singiel „Alone”, który zwiastował premierę jej drugiej płyty studyjnej. Album zatytułowany Reason ukazał się ostatecznie 30 marca 2015 roku.

  Muzyka

  Inspiracje

  Selah Sue inspiruje się muzyką takich artystów jak: Lauryn Hill, M.I.A., Erykah Badu i The Zutons.

  Nagrody

  • 2011 - European Border Breakers[15]

  Przypisy

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform