Birthday Girl

Patrick Stump

 • Patrick Stump (właśc. Patrick Martin Stumph; ur. 27 kwietnia 1984 w Glenview) – muzyk, kompozytor i producent, pracujący w Chicago. Znany przede wszystkim jako główny wokalista oraz gitarzysta zespołu Fall Out Boy. Jego głos oceniany jest jako tenor.

  Wczesne życie

  Patrick Stump pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Jego ojciec, Dave Stumph, śpiewa muzykę ludową, a jego starszy brat, Kevin, jest utalentowanym skrzypkiem. Stump zanim poszedł do szkoły średniej brał udział w Music Center – programie Deerfield'a. Grał na perkusji w wielu zespołach podczas nauki w szkole średniej, m.in. w Public Display of Infection, Xgrinding processX oraz Patterson. Grał także w Paradox, przedstawieniu teatralnych stworzonym przez studentów w Glenbrook South, w latach 2000–2002. Pisał także dla „Channel Zero”, studenckich publikacji skupiających się na problemach społeczeństwa. Patrick pozbył się „h” ze swojego nazwiska z powodu notorycznych błędów w jego wymowie.

  Kariera

  Kiedy dołączał do Fall Out Boy, Stump nigdy wcześniej nie śpiewał dla żadnego zespołu ani nie brał lekcji śpiewu. Stworzył ten zespół wraz z Joe Trohmanem i Petem Wentzem, którzy byli aktywnymi członkami hardcorowej punkowej sceny muzycznej w Chicago. We wcześniejszych zespołach Stump głównie grał na perkusji, jednakże, gdy zaczął swoją karierę w Fall Out Boy, wziął na siebie obowiązki wokalne, a następnie, kiedy ich pierwszy gitarzysta odszedł kilka dni przed ich pierwszym tournée, dołączył do tego gitarę.

  Mimo iż Stump jest głównym wokalistą zespołu, przed kamerą jest bardzo nieśmiały. Natomiast, Pete Wentz jest odważniejszy i stał się frontmanem zespołu. Stump pisze większość muzyki dla Fall Out Boy. Wentz wysyła mu w e-mailach ogromne pliki z tekstami, a Stump dopasowywuje je do muzyki.

  Jako producent pracował z The Hush Sound, Gym Class Heroes i Cobra Starship. Gościnnie użyczał swojego głosu m.in. dla Gym Class Heroes w Clothes Off! i Cupid's Chokehold, October Fall Second Chances, Knockout Breakaway, Motion City Soundtrack Everything Is Alright, The Hush Sounds Don't Wake Me Up, Misery Signals One Day I'll Stay Home oraz The Cab One Of Those Nights.

  Stump gra na gitarze stump-o-matic, głównie używa srebrnej z dwoma przystawkami podczas nagrywań i rzadziej Epiphone SG G-400 Custom, która posiada 3 przystawki. Ale jego obecna gitara to właśnie Gibson SG z wykonanym na zamówienie wzorem zaprojektowanym na cele premiery nowego albumu.

  2 lutego 2010 „Spin Magazine” wydał wywiad z Patrickiem Stumpem, który odpowiada na Tweety Pete'a Wentza słowami: „Nie jestem teraz w Fall Out Boy. Ale w ten czy inny sposób, zespół zawsze będzie obecny... Czy będziemy grali razem, czy nie, nie wiem. Jeśli tak, to zrobimy to ze słusznych powodów. Jeśli nie, to też będzie ze słusznych powodów.” Stump mówił także Spin.com, że skupia się na swojej przyszłej karierze solowej. W tym samym dniu cała reszta członków Fall Out Boy ogłosiła że również odchodzą z zespołu.

  Gościnne występy

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform