Dragonette

 • Dragonette - kanadyjski zespół muzyczny działający od 2005 roku.

  Członkami grupy są: Martina Sorbara (wokal), Dan Kurtz (bas), Chris Hugget (gitara) i Joel Stouffer (perkusja). Dragonette współpracuje z brytyjską wytwórnią Mercury Records. Z nią wydali swój pierwszy album, Galore, który został przyjęty dość chłodno przez krytyków. Następny album studyjny, "Fixin to Thrill", został wydany we wrześniu 2009.

  Historia grupy

  Jako początek grupy uważa się spotkanie Sobary i Kurtza na festiwalu muzycznym i stworzenie duetu The Fuzz. Po kilku wstępnych nagraniach duet przekształcił się w Dragonette i występował jako support dla grupy New Order. W 2005 roku zespół wydał „Dragonette EP”, której celem było zawiązanie kontraktu muzycznego z wytwórnią Mercury Records.

  Po przeprowadzce do Londynu Dragonette nagrało swoja pierwszą płytę Galore i zaczęło koncertować po Wielkiej Brytanii, między innymi jako suport dla Basement Jaxx i Sugababes. W związku z przeprowadzką Will Stapleton zastąpił Simona Craiga na miejscu gitarzysty. Następnie Dragonette nagrało dwa teledyski dla swoich utworów: „Jesus Doesn’t Love Me” i „I Get Around”. Mimo dużej akcji promocyjnej zespołu piosenka „I Get Around” zadebiutowała na miejscu 92 UK Singles Chart, co bardzo zaniepokoiło członków grupy. Następny Singiel „Take It Like A Man” nie dostał się nawet do pierwszej 100 UK Singles Chart. Sukcesem grupy okazał się ich cover utworu Calvina Harrisa „The Girls”, z nazwą zmienioną na „The Boys”.

  W 2008 roku Dragonette otrzymała Juno Award w kategorii Najlepszy Debiutujący Zespół. W tym czasie Kurtz i Sobara współpracowali z Cyndi Lauper z jej nowym albumem. Później z zespołu odszedł James Stapleton, zastąpiono go Chrisem Huggetem.

  We wrześniu 2009 zespół wydał drugi album studyjny „Fixin to Thrill”.

  Dużą sławę zespołowi przyniósł utwór "Hello", który został nagrany wraz z francuskim DJ-em Martinem Solveigem. W teledysku do utworu gościnnie wystąpił Bob Sinclar.

  Dyskografia

  Single

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform