Central Park

Georges-Alain Jones

 • Georges-Alain Jones (ur. 30 września 1975 roku w Saint-Jean-Cap-Ferrat, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie) - francuski piosenkarz.

  Jego matka zmarła, gdy miał trzy miesiące. Ojciec, afroamerykański muzyk opuścił rodzinę. Dorastał w Nicei, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie, gdzie wychowywała go ciotka, która wzbudziła w nim zainteresowanie muzyką rhythm and blues. Uczył się muzyki i szybko stał się uzdolnionym gitarzystą, zafascynowanym takimi wykonawcami jak Ben Harper, Otis Redding, B. B. King czy Stevie Wonder. Zarabiał na życie pracując jako kucharz, ale marzył o rozpoczęciu muzycznej kariery. W dniu 31 sierpnia 2002 roku trafił do drugiej edycji programu Star Academy. W dniu 3 października 2005 roku ukazał się jego pierwszy album "New Jersey".

  Dyskografia

  albumy

  • 2005: New Jersey

  single

  • 2003: Embrasse
  • 2003: Vivre en danger
  • 2005: Central Park

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform