Rebel MC

 • Michael West (urodzony 27 sierpnia 1965), lepiej znany jako Congo Natty i Rebel MC, jest brytyjskim producentem muzyki jungle. Używał także pseudonimów Conquering Lion, Blackstar, Tribe Of Issachar, X Project i Ras Project.

  Kariera

  We wczesnych latach osiemdziesiątych West utworzył grupę muzyczną o nazwie Double Trouble razem Michaelem Mensonem, Karlem Brownem oraz Leigh Guestem. Wydali singiel "Just Keep Rockin" w 1989 roku. Trafił on do rankingu 20 najlepszych utworów w Wielkiej Brytanii, a kolejny utwór "Street Tuff" (1989) odniósł jeszcze większy sukces zajmując trzecie miejsce. Ze względu na styl i kontekst tych utworów West często spotykał się z krytyką ze strony brytyjskich fanów muzyki hip-hop, którym nie spodobało się, że Michael "sprzedał" się mediom. Jego pierwszy album nazywał się Rebel Music (Desire, 1990) który zawierał popularny w tamtych czasach taneczny utwór "Better World".

  Drugi album, Black Meaning Good (Desire, 1991) był całkowitą zmianą stylu Westa. Zaczął łączyć rap z gatunkami reggae, hip hop i jungle. Album powstał przy współpracy z wykonawcami gatunku ragga, takich jak Barrington Levy, Tenor Fly i Dennis Brown.

  Ukończył sporo projektów pod pseudonimami Rebel MC, Tribial Bass, by w końcu wydać singiel "Junglist" (2004) i album Born Again (2005) jako Congo Natty przez studio nagraniowe o tej samej nazwie. W 2013 roku wydał ostatni album, Jungle Revolution.

  Dyskografia

  • Rebel Music (Desire, 1990)
  • Black Meaning Good (Desire, 1991)
  • Word Sound and Power (Big Life, 1991)
  • Born Again (Congo Natty, 2005)
  • Jungle Revolution (Congo Natty, 2013)

  Linki zewnętrzne

  Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.

fb custom audience

adform